Silinen dosyaları geri getirmek

BaranHB

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar silinen dosyaları geri getirmenin bir yolu var mı?
Ayrı ayrı klasörlerde resim ve müziklerim vardı, aynı şekilde klasör olarak geri getirebilir miyim?
Recuva diye bir program denedim ama bir şey anlamadım açıkçası, sistem geri yükleme de kapalı olduğu için yapamıyorum.
Kurtarmak istediğim dosyalarda eski değiller birkaç hafta önce silinmişti.

Sistem geri yüklemeden getirebilirsiniz diye biliyorum, eğer sistem geri yükleme noktası oluşturduysanız.

Silinen dosyalar aslinda silinmiyor başlarındaki 1 bitlik değer 0 yapılıyor. Silinmesi için üzerine veri yazılması gerekiyor, bu nedenle piyasadaki kurtarma programlarıyla dosyaları geri getirebilirsin.

Sistem geri yüklemeden dosyalar geri gelmiyormuş, zaten kapatmıştım.
HDD'yi çıkarıp bilgisayarcıya falan götüreyim diye düşündüm ama herkes becerebilir mi bilmiyorum.

Tüh ya ben öyle yapmıştım giden resimlerim için, geri gelmişti. :(

Microsoft Store'da Windows File Recovery (Microsoft'un kendi yazılımı) diye bir uygulama var, bu uygulama ile istediğiniz dosya formatında ki dosyaları alabilirsiniz fakat komut istemi komutuyla yapacaksınız bu işlemi.

Microsoft Store'da Windows File Recovery (Microsoft'un kendi yazılımı) diye bir uygulama var, bu uygulama ile istediğiniz dosya formatında ki dosyaları alabilirsiniz fakat komut istemi komutuyla yapacaksınız bu işlemi.
Çoğu program ücretli senin dediğin yolu nasıl yapabilirim ?
Silinen dosyalar aslinda silinmiyor başlarındaki 1 bitlik değer 0 yapılıyor. Silinmesi için üzerine veri yazılması gerekiyor, bu nedenle piyasadaki kurtarma programlarıyla dosyaları geri getirebilirsin.
Birkaç program denedim bazıları ücretli bazıları ise işe yaramadı.
Recuva diye bir programıda denedim ama birşey anlamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı