Çözüldü Silinen ve bilinmeyen uygulama Başlangıç bölümünde gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zargles

Decapat
Daha fazla  
Önceden indirip sildiğim Wallpaper64, Wallpaper Engine uygulamasından kaldığını düşünüyorum ve ne olduğunu bilmediğim MSASCuil diye 2 uygulama başlangıç bölümünde gözüküyor. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?

1634326114903.png

Çözüm
Önceden indirip sildiğim Wallpaper64, Wallpaper Engine uygulamasından kaldığını düşünüyorum ve ne olduğunu bilmediğim MSASCuil diye 2 uygulama başlangıç bölümünde gözüküyor. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Eki Görüntüle 1190129
Bu programı indirip yazılan talimatlara uyarak her şeyi sırasıyla yaparsan halledersin. Bende de olmuştu bu program ile hallettim.

Eki Görüntüle 1190129
Bu programı indirip yazılan talimatlara uyarak her şeyi sırasıyla yaparsan halledersin. Bende de olmuştu bu program ile hallettim.

Çözüm

Wallpaper Engine'ı kapattım fakat MSASCuil nasıl kapatacağım?.

MSASCuil Windows Defender ile ilgili bir şey mi Windows Defender olarak gözüküyor uygulamada

Wallpaper Engine'ı kapattım fakat MSASCuil nasıl kapatacağım?.

MSASCuil Windows Defender ile ilgili bir şey mi Windows Defender olarak gözüküyor uygulamada
Bu konulara bir göz at belki fikir edinirsin. MSASCuil adlı programın ne olduğunu bilmediğim için yardım edemeyeceğim ama görev yöneticisinde o programın üstünde sağ tıkladığında dosya konumunu aç seçeneği aktif olarak gözüküyor ise dosya konumundan bulabilirsin hangi program olduğunu.

Eğer hiç bilmiyorsan MSASCuil adını o attığım uygulamada arat illa ki çıkar orada bir şeyler.

MSASCuil Windows Defender'e aittir. Daha önce bir antivirüs kurup sildiyseniz veya kullanmaktaysanız o zaman oluyor. Kaldırılışını bilmiyorum ama zararlı değildir. Deneyimlerimle keşfettim bu durumu. Windows Defender'a ait olduğunu ise bu forumda önceden açtığım bir konu ve internetten edindiğim bilgilerle öğrenmiştim.

MSASCuil Windows Defender'e aittir. Daha önce bir antivirüs kurup sildiyseniz veya kullanmaktaysanız o zaman oluyor. Kaldırılışını bilmiyorum ama zararlı değildir. Deneyimlerimle keşfettim bu durumu. Windows Defender'a ait olduğunu ise bu forumda önceden açtığım bir konu ve internetten edindiğim bilgilerle öğrenmiştim.
Silinmiş dosya olarak gözüküyor yani @Rᴏᴜᴛɪɴᴜᴇs in attığı uygulamada öyle gözüküyor. Ve evet Windows Defender klasörü içinde MSASCuil.exe diye bir dosya ama şuan dosya silinmiş, oradan yok etmenin bir yolu yok mu?

Bildiğim bir yolu yok maalesef. Bilen birisi yardımcı olursa daha iyi olur.

Sağ tık yapıp dosya konumuna git dedikten sonra uninstall dosyasını çalıştırıp kaldırabilir ya da dümdüz silebilirsiniz eğer silinmiyorsa virüstür verilerinizi yedekleyip format atabilirsiniz.

Sağ tık yapıp dosya konumuna git dedikten sonra uninstall dosyasını çalıştırıp kaldırabilir ya da dümdüz silebilirsiniz eğer silinmiyorsa virüstür verilerinizi yedekleyip format atabilirsiniz.
Dosya konumuna git seçeneği yok. Zaten dosya silinmiş olarak gözüküyor ama başlangıç kısmında duruyor nedense

Geri
Yukarı