Silkroad GeForce GT 740M Kullanmıyor, HD 4000 kullanıyor

Teodora

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Dün bir laptop aldım ve GeForce GT 740M Ekran kartı bulunuyor. Fakat sorun çıkarıyor. Örneğin Silkroad Online isimli oyunun genel oyuncusuyum. Fakat oyun GT 740M ile çalışmıyor. Bilgisayarın onboard ekran kartını kullanıyor. İntel HD Graphics 4000 Nvidia Denetim Masasından oyunu GT 740M ile çalışmasını ayarladım. Fakat hala Onboard ile çalışıyor ve grafik düzeyleri Low iken ekranda kayma tespit ettim. Yani saniyelik bir durumda ekran renkleri gidip geliyor. Bazen kararıyor ve kitlenip hiç gelmediği de oluyor. Ama oyunu High'ta çalıştırdığım da hiç bir sorun yok. Tıkır tıkır çalışıyor ama oyunu 8 veya 16'lı şekilde kullanıyorum. Yani oyun aynı anda 8 veya 16 kez açıyorum. Bot kullanıcı olduğum için böyle daha iyi oluyor. High grafiklerdede 8 kez oyunu açacağından emin değilim. Açsa da ısınma gibi sorunlar çıkartır bence. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun akibeti hakkında bilgi verir misin?

Bende gt740m ekran karti olan bir laptop almayi düşünüyorum. W8 i5 konusunu actim lenovo z510 ayni durumdan muzdarip olmak istemiyorum.

Bende de aynısı var. Ama sorun yok. Nvidia experince hiç bir sıkıntıda olmuyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı