SilverStone Air Blazer ARGB Türkiye'de!

MSI MAG Vampiric 010M kasasında ön tarafa 2 ya da 3 tane fan almayı düşünüyorum. Arctic P14 ve Arctic F14 ve SilverStone Air blazer 120r arasında kaldım. Arctic F14 modelinin statik basıncı düşük kasa önüne olur mu bilmiyorum. Arctic P14 ile SilverStone Air blazer 120r aynı devirde benzer hava akışı veriyor. Özellikle sessiz olması benim için önemli, SilverStone Air blazer 120R'ı 2200RPM'de kullanmayı düşünmem yani. Anakartımda ARGB portu olmadığı için RGB'nin önemi yok. Havanın doğrudan GPU'yu soğutmasını istiyorum. Şu an Arctic P14 ve SilverStone Air blazer 120R'da Amazon'da indirimde. Sizce hangi fan daha uygun olur?

Air blazer 120r tavsiye ederim. Ses seviyesi 1600 RPM üstüne çıkınca duymaya başlıyorsunuz sesleri onu da kulaklık takarsanız duymazsınız diye düşünüyorum.
Hava akışı ve RGB'leri gayet iyi.

MSI MAG Vampiric 010M kasasında ön tarafa 2 ya da 3 tane fan almayı düşünüyorum. Arctic P14 ve Arctic F14 ve SilverStone Air blazer 120r arasında kaldım. Arctic F14 modelinin statik basıncı düşük kasa önüne olur mu bilmiyorum. Arctic P14 ile SilverStone Air blazer 120r aynı devirde benzer hava akışı veriyor. Özellikle sessiz olması benim için önemli, SilverStone Air blazer 120R'ı 2200RPM'de kullanmayı düşünmem yani. Anakartımda ARGB portu olmadığı için RGB'nin önemi yok. Havanın doğrudan GPU'yu soğutmasını istiyorum. Şu an Arctic P14 ve SilverStone Air blazer 120R'da Amazon'da indirimde. Sizce hangi fan daha uygun olur?

31 Mart 2021 tarihinde ben 107 TL 6 adet satın almıştım. Dolar kuruna göre güzel fiyat ve kredi kartı ile satın alınacak ise vade farkı da yok.

Benim kasamda ortalama 1000-1100 RPM dönüyor kasada ses inceden geliyor kulağını oraya odaklarsan. Ben mennun kaldım.

31 Mart 2021 tarihinde ben 107 TL 6 adet satın almıştım. Dolar kuruna göre güzel fiyat ve kredi kartı ile satın alınacak ise vade farkı da yok.

Benim kasamda ortalama 1000-1100 RPM dönüyor kasada ses inceden geliyor kulağını oraya odaklarsan. Ben mennun kaldım.

İyi bir fiyattan almışsınız. İki fan arasında 5 TL fark var. Çok yüksek devirde kullanmayacağım 14cm fanın daha sessiz olacağını düşünüyorum o yüzden Arctic P14 almayı düşünüyorum. Görüşünüz için teşekkürler.

Arkadaşlar,
Arctic Liquid freezer iyi 240 in fanlarını Air blazer 120r ile değiştirmek mantıklı olur mu?
Articten çıkanları da üste egzoz yapacağım. Kasamin önünde airler gözüksün istiyorum. Performansı hangisnin iyidir sizce
Bu arada Teknobiyotik ye Air blazer 105 TL kutusuzu. Kasım indirimine girmiş.

Yapılabilir, performans olarak ikisi de iyi. ABR'ler kasanın önüne yakışacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.
Hocam teşekkürler ederim.
Peki bir soru sorayım sizlere.
Arctic fanları 200-1800 rpm Air blazer 600 2200 rpm. PC boştayken 200 ile 600 arasında ses açısından çok fark olur mu? Öyle bosta, web sitesinde gezerken falan çok ses olsun istemiyorum. Bide 600rpm 200 e düşmüyor mu onu anlamadım :))

Kasam mb520 ön tarafa artic lf240 (120x2) altina 1x120 fan takacağım kasa içi soğutmasına yardım için. Üst 2 ve arka 1 egzoz olacak.

Hocam teşekkürler ederim.
Peki bir soru sorayım sizlere.
Arctic fanları 200-1800 RPM Air blazer 600 2200 RPM. PC boştayken 200 ile 600 arasında ses açısından çok fark olur mu? Öyle bosta, web sitesinde gezerken falan çok ses olsun istemiyorum. Bir de 600RPM 200'e düşmüyor mu onu anlamadım :))

Kasam MB520 ön tarafa Artics LF240 (120x2) altina 1x120 fan takacağım kasa içi soğutmasına yardım için. Üst 2 ve arka 1 egzoz olacak.

En düşük 600prm hızda dönüyor ve kasamda 6 adet fan var ve hard disk sesini duyorum ama fan sesi dikkatlice dinlersem kulağıma geliyor 600prm hızda.

BIOS fan bölümünden tüm fanlarimi bu şekilde ayarladım. Pompa otomatik onu ellemedim.

20° -%10
40°-%20
56°-%40
64°-%67
70°-%100

Genelde %20 ile %40 arası yani 600-1000prm arası calisiyor.

Oyunlarda Max 55 derece.
Stres testinde Max 65 derece.

Son düzenleme:
Merhaba. Bu fanı mı yoksa Akasa Viper 12cm S-Flow fanı mı almamı önerirsiniz. Kağıt üstünde bu fan daha iyi gibi ama kullanımda bu performansı veriyor mu?

Merhaba. Bu fanı mı yoksa Akasa Viper 12cm S-Flow fanı mı almamı önerirsiniz? Kağıt üstünde bu fan daha iyi gibi ama kullanımda bu performansı veriyor mu?
Sistemimde 6 tane var, memnunum. Viper modelinde kasa çok yakınındaysa hafif motor sesi geliyor. Air Blazer'da bu problem yok. Hem Viper çok iğrenç gözüküyor, sarı sarı renkli bir fana 150-200 TL vermezdim :)

Geri
Yukarı