SilverStone PF240 sıvı soğutma yüksek fan sesi

Emir3533

Decapat
Daha fazla  
Bugün elime geçti, montajını bilgisayarcı bir abiye yaptırdım. Her şey güzel, hava hoş, sonunda halloldu derken eve geldim ve güç tuşuna bastığım o an dünyam başıma yıkıldı. Daha önce böyle yüksek ses duymadım, resmen bir uğultu gibi ses çıkarıyor. Bu işlerden hiç anlamıyorum maalesef. Ne yapmam gerekiyor? Çok yüksekte mi çalışıyor anlamıyorum ama çok fazla rahatsız edici bir sesi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden ayarlamalar yapın. Eğer o şekilde de olmassa montajında bir sorun olabilir ya da fan bir şeye sürtüyor olabilir.

BIOS üzerinden ayarlamalar yapın. Eğer o şekilde de olmassa montajında bir sorun olabilir ya da fan bir şeye sürtüyor olabilir.
Biostan ne ayarlamam gerekiyor tam olarak birazdan biosu açıcam fotoğraf atabilirim isterseniz bana şurayı şurayı çekin derseniz gösteririm. İşlemcim r5 5600x anakartım mag b550 tomahawk

Biostan ne ayarlamam gerekiyor tam olarak birazdan biosu açıcam fotoğraf atabilirim isterseniz bana şurayı şurayı çekin derseniz gösteririm. İşlemcim r5 5600x anakartım mag b550 tomahawk
O işlemci için iyi bir soğutma tercih etmişsiniz. BIOS üzerinde fan kısmı vardır büyük ihtimal. Ilk olarak işlemciyi OCCT stres testine sokun, sonra kaç derece olduğuna bakıp ona göre bir fan ayarlaması yapacağız.

O işlemci için iyi bir soğutma tercih etmişsiniz. BIOS üzerinde fan kısmı vardır büyük ihtimal. Ilk olarak işlemciyi OCCT stres testine sokun, sonra kaç derece olduğuna bakıp ona göre bir fan ayarlaması yapacağız.
Birazdan bilgisayara oturacağım efendim sizinle paylaşacağım
Nereye basmam gerekiyor
Birazdan bilgisayara oturacağım efendim sizinle paylaşacağım

Nereye basmam gerekiyor
Ve bir şey daha sormak istiyorum işlemcim normal hızı 3.7 herhangi bir overclock falan yaptırmadım daha 1 hafta önce aldım zaten neden boştayken bu değerde çalışıyor ya da böyle mi olması gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• DSC_0789.JPG
    DSC_0789.JPG
    190,5 KB · Görüntüleme: 37
  • DSC_0795.JPG
    DSC_0795.JPG
    96,7 KB · Görüntüleme: 39
  • DSC_0793.JPG
    DSC_0793.JPG
    100,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Yeni konular