SilverStone PF240 vs NZXT Kraken X52

Eray123567

Centipat
Arkadaşlar sizce başlıktaki soğutucuların hangisini almalıyım? Hangisi daha sessiz çalışırken daha serin tutar? Cevap verirseniz sevinirim. Bütçem 1200 lira başka bir modellerde önerebilirsiniz ama 240mm olmak zorunda. Şimdiden teşekkürler.

İmzamda görünen sistemde PF240 kullanıyorum. Şirket pompa devrini %100de fan devrini duruma göre ayarlı tutmak konusunda tavsiye veriyor. Bende öyle yapıyorum. Çok aşırı derece rahatsız edecek bir pompa sesi bulunmuyor ancak pompa sesini de duyabiliyorsunuz. Kulaklıkla oynadığım zaman keyfim gayet yerinde.

İmzamda görünen sistemde PF240 kullanıyorum. Şirket pompa devrini %100de fan devrini duruma göre ayarlı tutmak konusunda tavsiye veriyor. Bende öyle yapıyorum. Çok aşırı derece rahatsız edecek bir pompa sesi bulunmuyor ancak pompa sesini de duyabiliyorsunuz. Kulaklıkla oynadığım zaman keyfim gayet yerinde.
Sıcaklık konusunda da boşta Ryzen 5 3600 u 35 derecelerde yük altında 50-60 derece arasında tutabiliyor. Ancak benim kullandığım fan profili fazlasıyla agresif yani kademeli ısınmaya musade etmiyorum. Sıcaklık yükselirse abanarak düşür diyorum ve yapabiliyor.

Performans olarak iki model de benzer.

NZXT daha kalitelidir bana göre.
Kalite bakımdan bir şey sorulduğunu göremedim burada performans hakkında soru sorulmuş. Burada Silverstone fason bir marka olsa hadi neyse.

Tabi NZX5'nin garantisinin daha uzun olduğunu unutmamak gerek tercih sebebi olabilir.

Alacağınız kasanın ön tarafına 360 MM sıvı soğutma takılabiliyorsa Silverstone PF360 bakabilirsiniz.

Üst tarafa 280 MM desteği olan bir kasanız varsa aynı performansı daha sessiz olarak sağlanabilir.
Klasmanında en iyisi görünen Arctic Liquid Freezer II 240 alabilirsin.

Soğutma iyi ama büyük bir handikapı var radyatörü diğer modellere göre 1 CM daha kalın ve çoğu zaman uyum sıkıntısı oluyor.

Kalite performansı da getirir. Kalite ve performans, sıvı soğutma gibi uzun vadeli kullanılacak ürünler için ayrı düşünülemez. X52'nin pompa ve rakor olarak PF 240 modelinden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Kaldı ki SilverStone için herhangi bir şey dediğimi göremiyorum. Fason tabirini siz ortaya attınız, ben değil.

Klasmanında en iyisi görünen Arctic Liquid Freezer II 240 alabilirsin.

Fanları, bağlantıları ve pompası olsun, sağlam bir model. Ancak her kasaya ya da sisteme sığmayabilir.

Kalite performansı da getirir. Kalite ve performans, sıvı soğutma gibi uzun vadeli kullanılacak ürünler için ayrı düşünülemez. X52'nin pompa ve rakor olarak PF 240 modelinden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.
Zaten az çok ömürleri aynı olur ama özellikle NZXT modelinin garanti durumundan bahsettim.

Geri
Yukarı