Çözüldü SIM kart cihaz değişimi sonrası aktifleşmiyor ve farklı telefon çalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahwehota

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Samsung Note 10 Lite kullanıcısıyım. Telefonum çift SIM kart destekliyor. Geçen hafta ev arkadaşımın telefonu bozulmuştu. Biz de en azından arayanlar ulaşabilsin diye SIM kartını benim telefonuma takmıştık. Pazartesi günü kartını tekrar aldı. Bugün başımıza garip bir durum geldi. Telefonunda SIM kart aktif olmuyor ve arkadaşımın SIM kartı benim telefonumda takılı olmamasına rağmen aramalar benim telefonuma geliyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?
Not: Konu başlığına ne yazacağımı bilemedim, kusura bakmayın.

Çözüm
Şu anda yapılacak 2 şey var birincisi telefonunu sıfırlama gibi duruyor, ikincisi tüm çözüm yollarını aramak. Şimdi sen onunkini tak o da seninkini taksın (SIM kartı), ondan sonra bir birbirinizi aramayı deneyin. Deneme yanılma yollarını deneyerek belki çözersiniz.
Denedik hocam benim sim kartı onun telefona onun sim kartı benim telefona takınca sorun yok ikisi de çalışıyor. Ancak onun sim kart kendi telefonunda çalışmıyor ve onun sim kartı benim telefonda takılı olmasa bile benim telefon çalıyor.
Şu anda yapılacak 2 şey var birincisi telefonunu sıfırlama gibi duruyor, ikincisi tüm çözüm yollarını aramak. Şimdi sen onunkini tak o da seninkini taksın (SIM kartı), ondan sonra bir birbirinizi aramayı deneyin. Deneme yanılma yollarını deneyerek belki çözersiniz.
Yarın bir bakacağız hocam vodafone bayisine gidip soracağım. En kötü ihtimalle dediğiniz gibi format atacağız gibi duruyor.
Denedik hocam benim sim kartı onun telefona onun sim kartı benim telefona takınca sorun yok ikisi de çalışıyor. Ancak onun sim kart kendi telefonunda çalışmıyor ve onun sim kartı benim telefonda takılı olmasa bile benim telefon çalıyor.

Yarın bir bakacağız hocam vodafone bayisine gidip soracağım. En kötü ihtimalle dediğiniz gibi format atacağız gibi duruyor.
Arkadaşlar sorunu çözdük. Herkese teşekkürler. Telefon çift sim kart takınca yönlendirmeyi açmış. Arkadaşın telefonunda sim kartı takılıyken ##21# kodunu arayıp kapatarak sorunu çözdük.
Hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşı karıya geldim SIM kartın telefonunda takılıyken telefonunu kapatıp, kapalıyken çıkarır mısınız?

Telefonunda SIM kart aktif olmuyor ve arkadaşımın SIM kartı benim telefonumda takılı olmamasına rağmen aramalar benim telefonuma geliyor.
????????????

[Mi sim servisini etkinleştirmek istiyorsanız çift cihazdanda oturumu kapatın sorna tekrar giriş yaptın yaptıktan sorna bildirim gelicektir ordan doğrulaya basın ve etkinleştirilecektir.]

[Tek sms 80kr bazen 5 kere falanda atabiliyor etkinleştirilmemişse.]

Hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşı karıya geldim SIM kartın telefonunda takılıyken telefonunu kapatıp, kapalıyken çıkarır mısınız?
Deniyorum hemen hocam.
Yanlışlıkla arkadaşınıza kendi sim kartınızı vermiş olmayasanız?
Hocam tüm aramalar benim telefona geliyor. Şuan beni aradıklarında da onu aradıklarında da benim telefon çalıyor.

Bir euzu besmele çekip, arkadaşınızı arayın ve karıştırmışmısınız diye sorun 😱
Hocam söylediğim gibi ev arkadaşım zaten. sim kartlara baktık sorun onda değil. Ayrıca hem bana gelen aramalar hem de ona gelen aramalar benim telefona geliyor. Onun telefonda kartı takılı olmasına rağmen sim aktif olmuyor.

İkinizin simleri de aynı şirkete mi ait?
Hayır hocam benim ki Turkcell o Vodafone
Denedim çalışmadı hocam. Benim anlamadığım onun kart bende takılı olmamasına rağmen nasıl aramalar geliyor. O kısmı çözemedim.

Geri
Yukarı