SIM Kartı Güvenliği

SmaugS

Femtopat
Selamün aleyküm arkadaşlar, kullandığım telefon numaramı bir arkadaşım kendi Twitter hesabına bağladı bu arkadaşa pek güvenmediğimden başıma bir iş gelir mi? Yaklaşık bir ay oldu.

Not: Telefon odadaydı biz mutfaktayken bir şekilde numarasını onaylatıp ne yaptıysa yapmış, şifre mi unuttum diyorum numaramı yazıyorum böyle bir hesap bulunamadı diyor, sizce numaramı kapatmaya gerek var mı?

Tahmin ettiğim kadarıyla senin telefondan SIM kartını çıkartıp kendi telefonuna takmış o şekilde işlem yapmış olabilir. Bu anlattığını şu videodaki olaya benzetim. Lütfen birazcık daha detaya inebilir misin ? Yani kendi hesabına bağlayıp neler yapacak acaba

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Tahmin ettiğim kadarıyla senin telefondan SIM kartını çıkartıp kendi telefonuna takmış o şekilde işlem yapmış olabilir. Bu anlattığını şu videodaki olaya benzetim. Lütfen birazcık daha detaya inebilir misin? Yani kendi hesabına bağlayıp neler yapacak acaba

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonu gelen mesajlarıma baktığım zaman Twitter doğrulama kodu gelmişti oradan anladım durumu, arkadaşta kodu kullandığı için mesaj bildirimini görmedim birkaç gün sonra gördüm, benim kafama bir kuşku düştü bu birisine hakaret filen mi etti sosyal medyadan pek anlamadığım için buraya yazdım, SIM kartımı çıkarttı mı emin değilim, şimdi sorsam yalanlar pek güvenmediğim biri

Son düzenleme:
Telefon numaranı değiştirmene gerek yok bence. Ama şöyle bir yol izleyebiliriz, senin telefonun arkadaşın hesabına bağlıysa twittera giriş yapma yerinden şifremi unuttum diyerek telefon numaranı gir ve arama yap ; eğer birden fazla twitter hesabı bulundu derse kendi twitter hesabından telefon numaranı kaldır ve dediğim işlemi bir daha dene eğer arkadaşının hesabı için doğrulama kodu isteyecek olursa twitterın o bölmesine doğrulama kodunu gir ve arkadaşının hesabının şifresini değiştirip erişim sağla ve hesabından telefon numaranı kaldır. Burada tek sıkıntı çıkarabilecek yerin hesaptan telefon numarası kaldırma işlemi olabileceğini düşünüyorum. Bu dediğim yolu dene, işe yaramazsa git savcılığa suç duyurusunda bulun çünkü arkadaşının yaptığı düpedüz hakları ihlal eden birşey

Son düzenleme:

Geri
Yukarı