Simetrik NAT ve Full-Cone NAT arasındaki fark nedir?

Makaleler
8
Daha fazla  
Arkadaşlar router'ıma bir güncelleme geldi ve NAT türü açık yerine iki tane ifade yazıyor. İkisini de seçebiliyorum. Simetrik NAT ve Full-Cone NAT'ları arasındaki farklar nelerdir? En iyi tercih hangisi olacaktır?

@Patrixcs hocam router'a yazılım güncellemesi geldi.

Arkadaşlar router'ıma bir güncelleme geldi ve NAT türü açık yerine iki tane ifade yazıyor. İkisini de seçebiliyorum. Simetrik NAT ve Full-Cone NAT'ları arasındaki farklar nelerdir? En iyi tercih hangisi olacaktır?

@Patrixcs hocam router'a yazılım güncellemesi geldi.
Ben de seçebiliyorum ve hangisini seçmem gerektiğini bilmiyorum. Siz öğrenebildiniz mi?

Nedenini biliyor musunuz? Pek bir şey bulamadım da.
Tam bir bilgi sahibi değilim ancak bazı oyunlarda NAT kapatın diyor. Birisi bana böyle söylemişti. Oynadığı oyunda problem yaşamış. Bende NAT kapatınca İnternet'in direkt gittiğini söyleyip Full-Cone dedim. Yani sanırsam mantığı böyle bir şey. Maalesef tam bir bilgi yok ortada.

85df4g94fd.jpg

sd84f8ds4f.jpg

Bu aslında tavsiye olacak iş değil hangisi kullanım amacınızı belirtiyorsa ona göre seçilir.
Genel alışveriş yapmasını istiyorsanız paketlerin sıkışmasını istemiyorsanız simetrik seçilebilir hatalar daha az olur. Full olan seçildiğinde ağ bağlantı paketleri tek koniden orada denildiği gibi geçeceğinden stabilite artıp bağlantı yavaşlayabilir yoğunluktan.
Simetrikte bağlantı simetrik olduğundan yoğun olmayan koniye yönlenip oradan geçebilir paketler.
Ancak bu da farklı port ve makine gibi sizi karşı tarafa gösterebileceğeinden bağlantısal anormallikler yaşatabilir.
Kısaca deneyip göreceğiniz bir seçim bu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı