Şimşek sonrasi PC açilmiyor

Fenerkopat34

Decapat
Evet arkadaşlar, bu sabah saat 7 8 siralarinda inanilmaz bir simsek cakmasi oldu ve hemen evdeki butun aletlerin kablosunu prizden cikardim. Öglene dogru PC acayim dedim fakat çalismiyor. İcine baktigimda ekran kartinin isigi falan yaniyor. Ayni prizde PlayStation 4 vardi Allah'tan o çalisiyor. Sizce neden olmuş olabilir daha önce tecrube edinmis arkadaslarimiz olabilir.

Mesajlariniz ve geçmis olsun dilekleriniz icin tesekkurler.Psu Corsair vs550 +80.Bazi sitelerde psu kendini korumayada almiş da deniliyor oyle birsey de mumkunmu acaba. Belirli bir sure kendini kapatiyormuş.
Olabilir hocam. Kendine tümleşik akım koruması bulunuyor ise bir süre kendini kilitleyebilir.

Ateşlemiyorsa psu sigortası atmış olabilir, sigorta attıysa PSU içerisinde hasar oluşmuştur. Garantili ürün değilse, yeterli bilginiz varsa açıp cam sigortayı kontrol edin, çatlaksa veya rengi siyaha dönmüşse yeni bir PSU alma zamanı.

Sorun Power'dan kaynakli çikti. Başka bir Power ile denedim çalişti PC. Yardimlariniz için tesekkurler. Corsair VS550 almayin :)
Almayın değil, işte sistem yanmasın diye kendini yakmış.

Ayrıca şimşekten sonra fiş çekmek de ilginçmiş :) Kötü PSU olsa, şuan kasa yüzünden yangın çıktı diye yazmış olurdun.

Geri
Yukarı