Simülasyon içinde olmadığım ne malum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Simülasyon içinde olmadığım ne malum? Ya bu dünya, bu forum bana hazırlanan bir sistemse? Ya hepiniz benim hayal ürünümseniz, zihnimin içindeyseniz ve sizi ben yarattıysam?
Bir oyunun içinde miyim? Oyunun içindeysem kendi oynadığım oyunları da ben yarattım, ya beni de böyle yarattılarsa? Ya ben de oyunsam?
Kalpler bittiği zaman ölmüş mü oluyoruz?
Bir uygarlıkta ortaokul çocuğunun fen ödevi miyim?
Ya bunları kendime söylüyorsam?

Zaten büyük bir oyunun içindeyiz.
Rüyalar bunun en büyük kanıtı. Rüyaların farklı evren(ler) olduğunu düşünüyorum. Uyuduğumuzda (derin uyku), ruh bedenden ayrılıyor. Ruh nere(ler)de peki?

Lafın özü, bilmediğimiz ve bilmemizi istemedikleri çok şey var aslında. Detaya gerek yok....

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz robot değiliz gerçeğiz hocam.
Uzun uzun şöyle bir teori ortaya koyabilirim.
İnsanlık çok ilerledi ve artık geçmişteki bazı gerçekleri öğrenmek istyor.
Bu yüzden sanal bir dünya yarattılar ve milyarlarca gönüllüyü bu sanal dünyaya yerleştirdiler. Tabii bunlar bir anda olmadı. Dünya tarihinin başından bu yana nasılsa onların kontrolü olmadan tekrar ettik. Demem o ki biz "gerçek" insanlığın dünya tarihini öğrenmesi için bir simülasyondayız.
Ve ölünce de asıl hayata dönüyoruz.
(Bu sadece bir teoridir)

Zaten büyük bir oyunun içindeyiz.
Rüyalar bunun en büyük kanıtı. Rüyaların farklı evren/ler olduğunu düşünüyorum. Uyuduğumuzda (derin uyku), ruh bedenden ayrılıyor. Ruh nere/lerde peki?
Lafın özü, bilmediğimiz ve bilmemizi istemedikleri çok şey var aslında. Detaya gerek yok....
Uykuda astral seyehat yapmıyoruz ve madem ruh bedenden çıkıyor nefes almaya nasıl devam ediyoruz?

Bir oyunun içinde miyim?

Denemek bedava.

Ya bu dünya, bu forum bana hazırlanan bir sistemse?

Sen kimsin?

Ya hepiniz benim hayal ürünümseniz, zihnimin içindeyseniz ve sizi ben yarattıysam?

Yaratıcı rolü kapıldı.

Bir oyunun içinde miyim? Oyunun içindeysem kendi oynadığım oyunları da ben yarattım, ya beni de böyle yarattılarsa? Ya ben de oyunsam?

Eğer oyun isen joystick bağla kendine.
Kalpler bittiği zaman ölmüş mü oluyoruz?
Teknik olarak evet.
Bir uygarlıkta ortaokul çocuğunun fen ödevi miyim?
Bilmem belki sosyal bilgiler de olabilir.
Ya bunları kendime söylüyorsam?
Duyduğuma yemin edebilirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı