Sınav zamanında Online oyun oynamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mstfaygtygz

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 11. sınıf öğrencisiyim. Gelecek sene gireceğim YKS sınavına hazırlanıyorum. Normal bir günüm koronadan dolayı sabah 8'de kalkıp paragraf, problem, konu çalışması ve test çözme olarak gidiyor. Sonrasında bana çok fazla vakit arttığı için ve bilgisayarımda çok iyi olmadığı için telefonuma indirdiğim oyun olan Brawl Stars'ı oynuyorum. 2021 başına kadar her gün oynayınca hep girme isteği olduğunu fark ettim. Bende oyunu sildim. Sonra boş vakitlerimde kitap okudum, bazen dışarıda yürüyüş yaptım ama hala artan vakitlerim oluyordu. Bende oyunu tekrardan geri yükledim. Oyunu her şeyiyle bitirdim, artık giresim gelmiyor ama şu an zevkine koleksiyon yapıyorum ve cumartesiden cumartesiye giriyorum. Oyun arada sırada aklıma geliyor ve derslere konsantre olmamı zorlaştırıyor. Bunu nasıl aşabilirim? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar. 11. sınıf öğrencisiyim. Gelecek sene gireceğim YKS sınavına hazırlanıyorum. Normal bir günüm koronadan dolayı sabah 8'de kalkıp paragraf, problem, konu çalışması ve test çözme olarak gidiyor. Sonrasında bana çok fazla vakit arttığı için ve bilgisayarımda çok iyi olmadığı için telefonuma indirdiğim oyun olan Brawl Stars'ı oynuyorum. 2021 başına kadar her gün oynayınca hep girme isteği olduğunu fark ettim. Bende oyunu sildim. Sonra boş vakitlerimde kitap okudum, bazen dışarıda yürüyüş yaptım ama hala artan vakitlerim oluyordu. Bende oyunu tekrardan geri yükledim. Oyunu her şeyiyle bitirdim, artık giresim gelmiyor ama şu an zevkine koleksiyon yapıyorum ve cumartesiden cumartesiye giriyorum. Oyun arada sırada aklıma geliyor ve derslere konsantre olmamı zorlaştırıyor. Bunu nasıl aşabilirim? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Hocam ders için ayrı bir zaman oyun için ayrı bir zaman ayarlayın. Bu şekilde bir programla inşallah düzeniniz oturur.

Çok sık oynamazsanız sorun olmaz. Ben de 12. sınıfta mayısa kadar LoL oynamıştım, haftada 2-3 oyun giriyordum. Günde yarım saat de satranç oynuyordum. Zaten şu an 11. sınıfsanız zamanınız daha boldur, yavaş yavaş oyunu azaltıp dersi arttırabilirsiniz

Kendine minimum olarak günlük soru çözme ve kitap okuma hedefi koy eğer o hedefi aşarsan oyun oynarsın , ayrıca SAKIN ders molalarında oyun oynama çünkü bu ders çalışma isteğini çok düşürür .

Kendinize uzun vaktinizi alacak bir uğraş edinin. Örneğin tarih ile ilgili bir blog sitesi açıp(site açmaya da gerek yok kendi kendinize de yazabilirsiniz) yazı yayınlayabilirsiniz. Araştırma yapmak çok vaktinizi alacağından başka şeylerle uğraşmazsınız. Hem de YKS'de 10 soru çıkıyordu sanırım size faydası da olur.

Online rekabetçi olan her türlü oyundan uzak durun. Dönüp baktığınızda yılların kaybedildiğini görürsünüz. Elinizde olan ise sadece oyun hesabı olur.
Kitap, dizi, film, yürüyüş, hobi edinme. Bunları deneyin.

Kendine net bir hedef belirle ve sadece 11. sınıf derslerini çalışma daha önceki seneleri de tekrar et. Mümkünse kısa süreli oyna 12. sınıfa geçince de temelli bırak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı