Sınava girip girmeme kararını kim verecek?

68055

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar aileme anlatmaya çalışsam da anlamaya pek uğraşmıyorlar. Sınavlarda sorumlu olduğumuz konu oranı 3 kat arttı ilk sınava göre. İlk sınavda 30 sayfadan sorumlu iken şimdi 95 sayfadan sorumluyuz. Aileme göre sınav notlarım ortaokuldaki ile aynı olmalı(90 100 arası) ne kadar belirtsem de düşüşün normal olduğunu herkesin tökezleyeceğini(forumda söylendi bilmiyordum yoksa) bir türlü inanmıyorlar.
Kararı aile veriyor ise not aşkına korona olmak istemiyorum. İlk dönem notlarımda 2-3 dersim 45 50 geldi. Ama tde 63 ve sınıfta kalmıyorum. Hatta takdiri 2 puan ile kaçırıyorum. İlk defa teşekkür alacağım. Hep takdir almıştım. Bu yüzden yediremediler sanırım gururlarına. Ama onlar dilekçe mi verecek yoksa kararı ben mi vereceğim?
Anlamaya çalışmıyorlar. Saç kesimimden 'aynı fiyatta ve kalite de olan' kıyafetime bile karışıyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz. (Türkiye'deki ilk 100 okuldan birisindeyim puanla girme açısından. Bursluluğu 5. sınıfta 490 ile kazandım.) (yani derslerim aşırı kötü değil ama çok kötü tökezledim. Bir de matematik mantık konusunun Allah belasını versin.)

Son düzenleme:
Arkadaşlar aileme anlatmaya çalışsam da anlamaya pek uğraşmıyorlar. Sınavlarda sorumlu olduğumuz konu oranı 3 kat arttı ilk sınava göre. İlk sınavda 30 sayfadan sorumlu iken şimdi 95 sayfadan sorumluyuz. Aileme göre sınav notlarım ortaokuldaki ile aynı olmalı(90 100 arası) ne kadar belirtsem de düşüşün normal olduğunu herkesin tökezleyeceğini(forumda söylendi bilmiyordum yoksa) bir türlü inanmıyorlar.
Kararı aile veriyor ise not aşkına korona olmak istemiyorum. İlk dönem notlarımda 2-3 dersim 45 50 geldi. Ama tde 63 ve sınıfta kalmıyorum. Hatta takdiri 2 puan ile kaçırıyorum. İlk defa teşekkür alacağım. Hep takdir almıştım. Bu yüzden yediremediler sanırım gururlarına. Ama onlar dilekçe mi verecek yoksa kararı ben mi vereceğim?
Anlamaya çalışmıyorlar. Saç kesimimden 'aynı fiyatta ve kalite de olan' kıyafetime bile karışıyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz.
Hocam sanırım büyüyene kadar biraz daha sabretmeniz lazım.Sınav konusuna gelecek olursak ortaokuldan liseye geçişte bende çok büyük bir düşüş yaşamıştım.Birde bu dönem girdi tabi size kötü denk geldi. Şahsen ben 2.sınavlardan daha düşük alacağımı bildiğimden girmeyeceğim ailenize 2. sınavların daha zor olduğunu söylemişsinizdir. İleride illaki anlarlar. İllaki 30-40 alacaksınız bu normal birşey,öğretmenleriniz de ailenize bu durumu açıklayacaktır.

Sen ailen için yaşamıyorsun, kendin için yaşamaya bak.
Ayrıca:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sanırım büyüyene kadar biraz daha sabretmeniz lazım. Sınav konusuna gelecek olursak ortaokuldan liseye geçişte bende çok büyük bir düşüş yaşamıştım. Bir de bu dönem girdi tabii size kötü denk geldi. Şahsen ben 2.sınavlardan daha düşük alacağımı bildiğimden girmeyeceğim ailenize 2. sınavların daha zor olduğunu söylemişsinizdir. İleride illaki anlarlar. İllaki 30-40 alacaksınız bu normal bir şey, öğretmenleriniz de ailenize bu durumu açıklayacaktır.

Zaten toplantı yapılacakmış sınav olayını açıklamak için. Okuduğum lise puanla giriş bakımından Türkiye'deki ilk 100 okuldan birisi. Hocalarımız anlayışlı. Umarım anlarlar.

Anlamaya çalışmıyorlar. Saç kesimimden 'aynı fiyatta ve kalite de olan' kıyafetime bile karışıyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz. (Türkiye'deki ilk 100 okuldan birisindeyim puanla girme açısından. Bursluluğu 5. sınıfta 490 ile kazandım.) (yani derslerim aşırı kötü değil ama çok kötü tökezledim. Bir de matematik mantık konusunun Allah belasını versin.)
:(

Yeni konular

Geri
Yukarı