Sınava hazırlanırken oyun oynamak başarıyı etkiler mi?

564300

Decipat
Ben 11.sınıfım ve YKS hazırlığı yapmaya başladım ama oyun oynuyorum MLBB ve vazgeçemiyorum seviyorum oyunu ve başarıyı etkileyeceğini düşünüyorum. Başarımı etkilememesi için oyunu bırakmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 11.sınıfım ve YKS hazırlığı yapmaya başladım ama oyun oynuyorum MLBB ve vazgeçemiyorum seviyorum oyunu ve başarıyı etkileyeceğini düşünüyorum. Başarımı etkilememesi için oyunu bırakmalı mıyım?
Hemen bırakmak zor olur sadece haftasonları 1-2 saat oynamayı dene sonra bırak.

Oyun oynamak başarıyı azaltmaz düzenli bir plan kurarsanız iyi olacaktır.

Azaltmaz aksine seni mutlu ve daha istekli hale getirir oyun oyna en azından 12.sınıfın 2. dönemine kadar illa oynamamam lazım çıkamıyorum dersen fitness ve müzik dinle hafta sonları 1-2 saat oyna keyif alırsın kafa dağıtmakta lazım arkadaşlarınla biraz eğlenir keyfin yerine gelir.

Benim gibi bir başladığında saatlerce başında oturup, yanlış olduğununu bile bile oynamaya devam ediyorsan bence tamamen bırakmalısın. Ben saatlik oynamayı veya ödül olarak ders sonuna koymayı denedim ama kendimi kontrol edemiyorum. Bu yüzden tamamen bıraktım.

Benim gibi bir başladığında saatlerce başında oturup, yanlış olduğununu bile bile oynamaya devam ediyorsan bence tamamen bırakmalısın. Ben saatlik oynamayı veya ödül olarak ders sonuna koymayı denedim ama kendimi kontrol edemiyorum. Bu yüzden tamamen bıraktım.
Günlük 1 saat.

Etkilemez. Zaten ders sabahtan gece yarısına kadar çalışılan bir şey değildir. 11 isen TYT de eksiğin yoksa 11'e yoğunlaş. Azı karar çoğu zarar. Mesela akşamları 8'den 10'a kadar oyna sonra kapat. Ayrıca bu adamın videosunu izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adamın rehberliğinde çalışırsan senin için daha uygun olur.

Derece yapma gibi bir hedefin yoksa çok fazla etkilemez. Yeter ki sınırlarını bil.
Derece yapmayı hedefliyorsan etkiler. Çünkü bir süre sonra "bugün çok çalıştım 1 saat daha oyun oynayayım" psikolojisine gireceksin. Hatta netlerin iyiyse "Zaten netlerim iyi ben oyun oynanayım" diyeceksin.

Başarılı olmak istiyorsan molalarında kendini dinlendirmelisin. Örneğin müzik dinleyebilirsin ya da kendini çok yormayacak spor yapabilirsin. Ama molalarda oyun oynarsan hem kendini yorarsın hem de mola sürelerin çok uzar.

Bu nedenle sana tavsiyem oyunu bırakmandır. Çünkü oyuna bağımlı olmuşsun. Bağımlılık tehlikelidir. İnsanlar kendilerini en çok bağımlılıkları üzerinden kandırır. Çok ciddi bir bağımlılık olmadığının farkındayım. Sadece oyunu bırakamadığın için durumu bağımlılık olarak değerlendirdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı