Sınavlar 3 Mayıs'ta yapılacak mı?

Hazırlık, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçileceği hatırlatılarak, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin birinci sınavları 1 Kasım 2020-26 Mart 2021 arasında işlenen konu ve kazanımları kapsayacak şekilde ilgili zümrelerce hazırlanacak ve 3 Mayıs 2021'den itibaren "ölçme ve değerlendirme uygulamaları" konulu yazıda belirtilen açıklama ve kurallar çerçevesinde planlanarak uygulanacak.

Birçok iktidar yanlısı haber sitesinde de aynı metin yazılmış ama 23 Nisan-17 Mayıs arası tam kapanma olacaksa sınavlar yine bir ay ertelenir. Ama tam kesinleşmediği için çalışmak durumundayım(durumundayız).

Bana olmaz gibi geliyor ama arkadaşımın okulunda sınavların tarihlerini vermişler bilemiyorum yani.
Bir de ben bir yerde okudum ne kadar doğru bilemem ama YKS ve LGS sınavları bile iptal olabilirmiş zaten bu sene LGS'ye girmek zorunlu değilmiş diye okudum ama belki de yalandır. Ama okuduğum yer okulun web sitesiydi bence doğru haber yani.

Bize de ne sınav takvimi verildi ne de sınav konuları. Ne yapmayı planlıyorlar anlamadım. Bence kabine toplantısından sonra açıklarlar ertelendi diye. O zamana kadar açıklanacağını da sanmıyorum.

Birçok iktidar yanlısı haber sitesinde de aynı metin yazılmış ama 23 Nisan-17 Mayıs arası tam kapanma olacaksa sınavlar yine bir ay ertelenir. Ama tam kesinleşmediği için çalışmak durumundayım(durumundayız).
Hocam tam kapanma ile kapanma arasındaki farkları okumanızı öneririm. (Kısaca kapanmada fabrika, eğitim, üretim vb. çalışmaya devam ediyor fakat tam kapanmada sadece sağlık alanı açık kalıyor. Yani ülkedeki bütün üretim duruyor demek bu.)

Alıntıladığım yerin aynısı okula bildiri olarak geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı