Sınavlar 8 Marta mı ertelendi?

Bunu diyeceğinizi biliyordum zaten. O kişilere oy verenlerin aklı yoktur. Vergilerle bellediler bizi. Kulak arkadasıda kalmadı. Kripto piyasasına da vergi yolda.
Temennimiz seçimlerde "işte bu doğru kişi" diyebileceğimiz birinin çıkması. Ülkemizdeki siyaseti sevmiyorum hepsi birbirinden beter nerdeyse. İktidar değişse de bu eğitim sistemi biz mezun olduğumuzda anca değişir. Neşeli yarınların doğması dileğiyle..

8 Mart'a ertelendiği kesin ve 8 Mart sonrasında hangi ilde yapılıp hangi ilde yapılmayacağı pazartesi günü kabine kararından sonra netleşecektir.
Turuncu ve Kırmızı illerde 1 ay vesaire erteleme yapılacağını düşünüyorum ben.
Bu bakanlık iptal etmez. Ne kadar yırtınırsanız yırtının hep erteler. İllaki bir gün yazıcıdan yeni çıkmış sıcak sınav kağıdıyla karşılaşacağız.

Benim fikrim bu sene tekrarı olsun. Ben 11.sınıfım. 11 sınıf konuları yalım yamalak. Hani bir bınanın temelini atarsanız ya. Benim temelini attığım bina hiç sağlam değil.

Hocam, ben 9. sınıfım. Bileceğiniz gibi temelim çok önemli ama şu an kağıttan yapılma gibi üflense dağılacak. Tekrar yapacaklarını sanmıyorum. Zaten yine eşitsizlik kendini gösterdi. Özel okula gidenle yine devlet okuluna yapılan eşitsizlik gözüktü. Bundan sonraki sene bizim sıralarımızı başkaları alacağı için bize tekrar yapmazlar. Yapabilirlerse yazın tekrar kurs yapılsa diyeceğim ama bu vakalar bitmediği sürece çok zor. Sınavla eğitim verilen sistemin pandemi gibi durumlarda çıkarttığı sorunları çok rahat gördük.

Hocam, ben 9. sınıfım. Bileceğiniz gibi temelim çok önemli ama şu an kağıttan yapılma gibi üflense dağılacak. Tekrar yapacaklarını sanmıyorum. Zaten yine eşitsizlik kendini gösterdi. Özel okula gidenle yine devlet okuluna yapılan eşitsizlik gözüktü. Bundan sonraki sene bizim sıralarımızı başkaları alacağı için bize tekrar yapmazlar. Yapabilirlerse yazın tekrar kurs yapılsa diyeceğim ama bu vakalar bitmediği sürece çok zor. Sınavla eğitim verilen sistemin pandemi gibi durumlarda çıkarttığı sorunları çok rahat gördük.
Sizin için de zor tabi Lise yüzü görmediniz. Bizim yine çalışma alışkanlığımız var. Lise'ye ilk defa başlıyorsunuz ve yanınızda bir yol gösterici ögretmen yok. Her soruyu soramıyorsunuz. Arkadaşlarınızı tanımıyorsunuz. Ahh şu virus bitse de kurtulsak.

Sizin için de zor tabii lise yüzü görmediniz. Bizim yine çalışma alışkanlığımız var. Lise'ye ilk defa başlıyorsunuz ve yanınızda bir yol gösterici ögretmen yok. Her soruyu soramıyorsunuz. Arkadaşlarınızı tanımıyorsunuz. Ahh şu virus bitse de kurtulsak.

Keşke, hocam. Bu sene öğretim hayatımın en kötü senesi oldu. Normalde 95-97 olan ortalamam 77'ye kadar düştü. Liseyi ilk göreceğim için düşeceğini biliyordum ama yüz yüze eğitim olsa daha yüksek not alırdım gibi geliyor. Üstüne lise öğretmenlerine alışmak gerçekten zormuş. İstediğimiz şekilde yazılmadığı için cevap doğru olsa bile yanlış saymalar, sözlü notu için online sınav olmamız beni çok etkiledi. Bu sistem umarım bir gün değişir ve bir daha ülkemizde böyle sorunlar yaşamayız.

Keşke, hocam. Bu sene öğretim hayatımın en kötü senesi oldu. Normalde 95-97 olan ortalamam 77'ye kadar düştü. Liseyi ilk göreceğim için düşeceğini biliyordum ama yüz yüze eğitim olsa daha yüksek not alırdım gibi geliyor. Üstüne lise öğretmenlerine alışmak gerçekten zormuş. İstediğimiz şekilde yazılmadığı için cevap doğru olsa bile yanlış saymalar, sözlü notu için online sınav olmamız beni çok etkiledi. Bu sistem umarım bir gün değişir ve bir daha ülkemizde böyle sorunlar yaşamayız.
Ortalamayı pek takmayın. Takın da bu sene takmayın. Büyük sınava daha çok hazırlanın. Bu dönemden bir cacık olacağı yok.

Ortalamayı pek takmayın. Takın da bu sene takmayın. Büyük sınava daha çok hazırlanın. Bu dönemden bir cacık olacağı yok.

Hocam, motivasyonunuz için teşekkür ederim. Bende arada böyle düşünüyorum."Tamam, ben bu dönem iyi yapamadım peki diğer öğrenciler çok iyi not mu aldı?" diye düşünüyorum. İnşallah hocam istediğiniz üniversite varsa kazanırsınız.

Benim fikrim bu sene tekrarı olsun. Ben 11.sınıfım. 11 Sınıf konuları yalım yamalak. Hani bir bınanın temelini atarsanız ya. Benim temelini attığım bina hiç sağlam değil.
Ben de 11.sınıfım, sene başında öyle düşünüyordum. Bu virüs bitmez, eğitim öğretimi dondurup sonra baştan okusam 11'i diye. Ama şimdi neredeyse sınıfı bitirdik, temelimde sağlam değil ama o yan dersleri yine de görmek istemiyorum. Almancacı, Görselci sanki YKS'de bu derslerden sorumluyuz da o kadar çok darlıyorlardı ki.

Saçma bir eğitim sisteminde 1 yıl ekstradan okumak yerine, YKS'de istediğim başarıyı elde edemezsem sonraki seneye çalışmayı yeğlerim. Bu sistemin üstüne konuşulacak o kadar çok şey var ki. Umarım kara kara düşündüğümüz gecelerin bedellerini tek tek öderler.

Yeni konular

Geri
Yukarı