Sinekler donduktan sonra çözülebilir mi?

Kristalleşmenin ölümle sonuçlanmayacağını hayal etmiştim. Yazık oldu sineklere. Evde boş durmaktan gereksiz şeyler yapmaya başladım.
Yani siz bu dediğinizle, bu canlının hücrelerinde su bulunmadığını veya suyun donduğunda kristalleşmeyeceğini mi iddia ediyorsunuz?

Bunun üzerine diyecek bir şeyim yok, tartışılacak bir tarafı da yok. "Dünya düzdür." 😂

Kristalleşmenin ölümle sonuçlanmayacağını hayal etmiştim. Yazık oldu sineklere. Evde boş durmaktan gereksiz şeyler yapmaya başladım.
Olsun hocam sonuçta bir deney yapmışsınız. Zamanında insanlar bunları göze alıp bir şeylere kalkışmasalardı, ne tıp gelişirdi ne teknoloji.

Evet garip ama şu havada bile sineklerden muzdarip oluyorum. Ben bu heriflerin elebaşını tuttum bayağı iri. Şimdi bunun bu mevsimde yaşamasını istemiyorum. Ben bunu dondurup yazın tekrar hayata döndürebilir miyim? Konuyu alaya almazsanız sevinirim gayet ciddiyim. Net cevabınız yoksa deneyeceğim. Bir de çözmek için kaç derece ısı gerekli? Tahmini -20c° derecede dondurup 50c° derecede çözmeyi düşünüyorum. Deney süresi 19 saat olacak.
Belgesellerde seyrediyorum bazı hayvanlar işte kurbağalar donuyor yazın çözülüyor. Sormak lazım bilim adamlarına bu durumu sinekte işe yarar mı.?

Yeni konular

Geri
Yukarı