Sinema bileti fiyatları neden bu kadar uçtu?

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar hazır açılmışken sinemaya gidip 3D Fast&Furious 9 izleyelim dedik şu fiyata bakın. Neden iki katına çıktı bu fiyatlar? Tamam pandemi vardı da 30 lira bilet parası da neymiş. Önceden öğrenci olmanın ayrıcalığı vardı neredeyse yarı fiyatına izlerdik şimdi tam 29.50 TL, öğrenci 26.50 TL olmuş. Üniversite öğrencisi de kabul edilmiyormuş. Ayrıca gözlük fiyatını da sordum 10 lira da gözlük ücreti alıyorlarmış. 3-5 kuruş artırıp sinemaya gidelim dedik kursağımızda kaldı. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce fiyatların böyle olması normal mi?

sinema.png

Normalde fiyatlar öğrenci için 20-22 TL arasındaydı genelde. Uzun zamandır kapalılar, ayrıca salonun yarısı kadar izleyici alıyorlar. Son derece normal bence.
Bir de ilk iki hafta orta boy mısır bedavaymış. Onun fiyatını da dahil etmiş olabilirler.

Her hizmetin fiyatları gözümün önüne geldiği zaman sinema fiyatları uygun gözüktü nedense. Biraz daha uygun olsa iyi olurdu ama ayak uyduracağız artık düzene.

O kadar kapalı kaldıktan sonra ekonomik olarak epey zayıflamışlardır. 30 TL bana çok fazla gelmedi açıkçası. Ha yine fazla tabi ama şu durumda o kadar da değil bence.

Arkadaşlar hazır açılmışken sinemaya gidip 3D fast&furious 9 izleyelim dedik şu fiyata bakın. Neden iki katına çıktı bu fiyatlar? Tamam pandemi vardı da 30 lira bilet parası da neymiş. Önceden öğrenci olmanın ayrıcalığı vardı neredeyse yarı fiyatına izlerdik şimdi tam 29.50 TL, öğrenci 26.50 TL olmuş. Üniversite öğrencisi de kabul edilmiyormuş. Ayrıca gözlük fiyatını da sordum 10 lira da gözlük ücreti alıyorlarmış. 3-5 kuruş artırıp sinemaya gidelim dedik kursağımızda kaldı. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce fiyatların böyle olması normal mi?

Eki Görüntüle 1093577

Umarım içeri alınmam
bunun nedeni u-uzun adam.

Öğrenci kimliğin ile gir hocam.

Hayat pahalılığı başka bir şey değil.
Üniversite öğrencileri için geçerli değilmiş hocam. Diğer arkadaşlar da haklı az kişi alacaklar ama bir film 3D izlemek için 40 TL ne bileyim onun yerine 1 aylık Netflix alınıyor. Bana fiyat aşırı geldi. Yanıma kız arkadaşım gelecek, arkadaşım da çift gelecek kişi başına nereden baksanız yemek de yesek 60-70 lira ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı