Sinema bileti fiyatları neden bu kadar uçtu?

Nedeni çok basit aslında. Elektriğe zam geldikçe biletler artıyor. Eğlence vergisine zam geldikçe yine biletler artıyor. Yemeklere vesaire zam geldikçe yine artıyor. Kağıda vesaire zam geldikçe yine ve yine artıyor.

Ben şu anda memleketimdeyim. Burada tarihi Konak Sineması vardı. Öğrencilere yarı fiyatına izleme imkanı sunuyordu. Sağ olsunlar orayı yedi bizim iş adamları yıktılar yerine AVM yaptılar.
Sinemadaki fiyat kesinlikle sunduğu hizmetin üzerinde bir fiyat. En fazla 10tl olmalı. Bir sinemacıya sorsan tabi ki giderleri falan derken en ucuzunun bu olduğunu söyler ve o da haklıdır, ama herkes kendi açısından bakar olaya. Bana göre dediğim gibi verilen hizmetin çok çok üstünde bir para.

Sinemanın olayı nedir? Birincisi ambians, ikincisi güncellik yani filmi ilk çıktığında izleyebilme, üçüncüsü de bazı filmlerde 3D gibi şeyler. Bunlar çok önemliyse o parayı verirsin ama benim için çok önemli değil. Torrent ile indirdiğim filmi zaten büyük ekran tvde izliyorum. Filmlerin torrente düşme süresi de ortalama bir ay. Bundan dolayı sinema benim için direk boş bir iş haline geliyor.

Mesela bu tiyatro için geçerli değil tiyatro biletleri 50tl olsa dahi gitmek zorundasın çünkü başka yerde tiyatroyu izleyemezsin.
Hocam yine mevcut kurda 10 TL yapmak mümkün değil ama en azından 20 TL olsaydı bence daha uygun olurdu. Ayrıca torrent izlemeyi tercih etmiyorum. Onun yerine 4K açıp televizyondan izliyorum. TV+ yeterli oluyor. Netflix de tek cihaz var ama 4K desteği yok. İçime de kurt düştü. Aslında bu paraya 1 kilo et alıp güzel bir biftek yapıp evde de filmi izleyebiliriz. Üstüne paramız da artar. Ancak o kadar sıkıldık ki dışarıda sosyalleşmek istiyoruz. Fiyatlar ortada.

Arkadaşlar konuyu saptırmazsak sevinirim sadece sinemanın neden bu kadar pahalandığını tartışıyoruz.

22'yim 20 gün sonra 23.

Doğum gününüz kutlu olsun.
Bence sinema sektörü çöker hocam 'netfilikş'ciler doldu.
Ben şu anda memleketimdeyim. Burada tarihi konak sineması vardı. Öğrencilere yarı fiyatına izleme imkanı sunuyordu. Sağ olsunlar orayı yedi bizim iş adamları yıktılar yerine AVM yaptılar.

Hocam yine mevcut kurda 10 TL yapmak mümkün değil ama en azından 20 TL olsaydı bence daha uygun olurdu. Ayrıca Torrent izlemeyi tercih etmiyorum. Onun yerine 4K açıp televizyondan izliyorum. TV+ yeterli oluyor. Netflix de tek cihaz var ama 4K desteği yok. İçime de kurt düştü. Aslında bu paraya 1 kilo et alıp güzel bir biftek yapıp evde de filmi izleyebiliriz. Üstüne paramız da artar. Ancak o kadar sıkıldık ki dışarıda sosyalleşmek istiyoruz. Fiyatlar ortada.

Bu arada biz geçen yıl sınıf gezisine gittik (hayatımda ilk gittiğim geziydi) herkes 22 TL öderken biz arkadaşımla yaklaşık 17 TL ödemiştik
(Biraz pazarlık yaptık gibi galiba) gittiğimiz yer böyle zincir marka değildi normal outlet mağaza içinde büyük bir yerdi.

Yaşadığınız yer ile alakalı durum galiba. Çünkü ben 4 gündür sinemaya gidiyorum salonun boş olduğunu da gördüm, dolu olduğunu da gördüm bilet fiyatı 17 TL gibi bir şey. Hızlı ve öfkeliye 2 kişilik bileti 33 TL'ye aldık, iki adet orta boy mısır da hediye. Hafta sonu 20 TL olabiliyor. Gold class salon ise kişi başı 33 TL. 3D gözlük 3-4 TL.

Ağalar selamünaleyküm şu an işim var tüm mesajları okumadan yazıyorum. Belki yukarıda soruma cevap vardır.
Arkadaşımla beraber hızlı ve öfkeli 9'a gideceğiz öğrenci 17 TL tam 23 diyor.(axis kağıthane)
Öğrenci bileti için nasıl bir kart göstermem gerekiyor. Ogrenci belgesi olur mu?
Bir de 3D gözlük hala 10 TL mi?

Ağalar selamünaleyküm şu an işim var tüm mesajları okumadan yazıyorum. Belki yukarıda soruma cevap vardır.
Arkadaşımla beraber hızlı ve öfkeli 9'a gideceğiz öğrenci 17 TL tam 23 diyor.(axis kağıthane)
Öğrenci bileti için nasıl bir kart göstermem gerekiyor. Ogrenci belgesi olur mu?
Bir de 3D gözlük hala 10 TL mi?

Kart istemiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı