Sinerji bilgisayar mağduriyeti

Sen aldığın yere LHR mi değil mi diye özellikle sormadıysan adamlar ne yapsın? Kartın modeli ve markası yazıyor mu yazıyor. LHR olup olmaması madencilik yapan azınlık dışında gereksiz bir detay ve mecburi değil. Günü devam ediyorsa iade et veya sat sistemi.
Her madenci bu tür hataya düşse piyasa yavaş yavaş toparlanır. Güzel olurdu :)

Bu arada İtopya özellikle belirtmiş sitesinde. "Ürünler yeni versiyon “Lite Hash Rate” modelleridir, Kripto para madenciliğine uygun değildir !!!" Keşke belirtmeseler :/

Sen aldığın yere LHR mi değil mi diye özellikle sormadıysan adamlar ne yapsın? Kartın modeli ve markası yazıyor mu yazıyor. LHR olup olmaması madencilik yapan azınlık dışında gereksiz bir detay ve mecburi değil. Günü devam ediyorsa iade et veya sat sistemi.

Kartın belirtilen modelinin hepsi LHR olsa haklı olurdunuz fakat 2 ayrı LHR ve NON LHR diye modeli varsa, bu modele girer ve belirtilerek satılan ürüne yazmalıdır. Adam her türlü haklı. Örneğin ben nasıl iPhone 12 Pro yurt dışı satarken yurt dışı diye belirtmek zorunda kalıp satarken ben iPhone 12 Pro sattım mı sattım gerisi beni ilgilendirmez diyemeyeceksem bu da aynı durumdur. Kısaca LHR ibaresi bir model detayıdır ve kartın model, markasını yazdığımızda kart tek çeşit olarak çıkmayacağına göre çeşitlerin tüm detayı satışta belirtilmelidir.

Kartın belirtilen modelinin hepsi LHR olsa haklı olurdunuz fakat 2 ayrı LHR ve NON LHR diye modeli varsa, bu modele girer ve belirtilerek satılan ürüne yazmalıdır. Adam her türlü haklı. Örneğin ben nasıl iPhone 12 Pro yurt dışı satarken yurt dışı diye belirtmek zorunda kalıp satarken ben iPhone 12 Pro sattım mı sattım gerisi beni ilgilendirmez diyemeyeceksem bu da aynı durumdur.
Yazmak zorunda değiller. Üretici bile yazmıyorken satıcı niye yazsın? İyi niyetli olarak yazabilirler miydi? Evet ama zorunlu değiller.

Yazmak zorunda değiller. Üretici bile yazmıyorken satıcı niye yazsın? İyi niyetli olarak yazabilirler miydi? Evet ama zorunlu değiller.

Üreticilerin yazmadığıdan emin misiniz? Adam dava açsa kazanır diye düşünüyorum ben.
Model numarası tamı tamına varsa ve satın alınan ürün LHR olmayan bir ürünün model numarasıysa haklısınız ama siteye girdim LHR veya değil diye belirttiklerini gördüm.

Üreticilerin yazmadığıdan emin misiniz? Adam dava açsa kazanır diye düşünüyorum ben.
Technopat video yaptı bununla ilgili. LHR kartın kutusunda LHR yazmadığını bizzat Recep Baltaş söyledi ve gösterdi. Ha belki diğer markalar yazıyordur emin değilim şu an.
Model numarasından belli oluyor evet ayrıca.

Aldığınız ürün normal şartları karşılamıyorsa iade, değişim hakkınız var.
Ancak "Madencilik normal midir?" Bilemiyorum.
Kaldı ki buna gerek yok, 14 gün içinde iade hakkınız var. Direkt iade edebilirsiniz. Ama ben non lhr istiyorum diyorsanız firmayla görüşün ve non lhr versiyon ile değişimini istediğinizi belirtin.

Kartın LHR olduğunu yazmak zorunda değiller çünkü sizin aldığınız ürün tek başına ekran kartı değil hazır sistem. Ayrıca markalar bile kutunun üzerine LHR ibaresi koymuyor, onun yerine barkod kısmına LHR/V2 tarzı şeyler yazıyorlar. Hayır bir de her şeyi geçtim aylardan eylül olmuş hala sıfır aldığınız kartın LHR olamayacağını düşünüyorsunuz, yahu sizce hulk gerçek olabilir mi? Bak güzel kardeşim, Haziran'dan sonra LHR olmayan kart üretilmedi, sence sıfır aldığın bir kartın LHR olmama imkanı var mı? Azıcık mantık yürütün.

Arkadaşlar ortada suç yok diyerek yanlış yönlendirmeyin. Koskoca kart üreticileri LHR diye ek bir seri çıkarıyorsa ve satıcı bunu belirtmiyor normal kart gibi satıyorsa bu suçtur.

Ürün satılırken özellikleri açıkça belirtilmelidir. Belirtilmediyse cayma hakkı kullanılır. Cayma arkadaşın sorununu çözmez belki ama firma kusurludur burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı