Sinerji bozuk RAM'leri iade almıyor

blackman16

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, biraz uzun yazabilirim fakat okursanız çok mutlu olurum. Bundan 1 sene önce Sinerji'den PC topladım. Şu an mavi ekran hatası almaktayım ve burada minidump dosyalarımı paylaştım, bana RAM'lerimin arızalı oldugunu soylediler. Ben de test yaptım Memtest86 ile ve 17 tane error buldu, yani RAM'ler arızalıydı. Sinerji'ye arıza talebi oluşturdum. 1 hafta sonunda cevap verdiler ve dedikleri şey; XMP kapatıp kendim manuel olarak RAM frekanslarını arttırıp oyle test edin. Dedim tamam, test ettim ve yine error buldu. Tekrar yazdım hata buldu diye, bu sefer bana aynen bunları yazdılar:

Manuel olarak denediniz sanırım doğru mu?
Birkaç farklı frekans değerlerinde de denediniz mi?
Örneğin 3200'de ve 3000 gibi.

Ayrıca sisteminize temiz kurulum yapıp driverları ürünlerin kendi sitesinden güncel sürümlerini yükleyip deneyiniz.

Sisteminize temiz kurulum yapmak için aşağıda belirttiğim videoyu.
Adım adım izleyerek de yapabilirsiniz.
Bunu yapmamızın nedeni critical process died hatası genelde sürücü kaynaklı kötü amaçlı yazılımlar kaynaklı da olabilir. Deneyip durumu.
Belirtiniz efendim sizden ricam.

Yani RAM'lerim arızalı kardeşim, daha ne yapmamı istiyorlar anlamadım. Benim RAM'lerimin garantisi var ve ben bu RAM'leri onlara gondermek istiyorum. Ne yapmam lazım?

Satmasını biliyor iade yapmaya gelince bin takla atıyorlar. Garantiye yollasanda arıza yok diyip geri yollayacaklar.

Merhabalar, biraz uzun yazabilirim fakat okursanız çok mutlu olurum. Bundan 1 sene önce Sinerji'den PC topladım. Şu an mavi ekran hatası almaktayım ve burada minidump dosyalarımı paylaştım, bana RAM'lerimin arızalı oldugunu soylediler. Ben de test yaptım Memtest86 ile ve 17 tane error buldu, yani RAM'ler arızalıydı. Sinerji'ye arıza talebi oluşturdum. 1 hafta sonunda cevap verdiler ve dedikleri şey; XMP kapatıp kendim manuel olarak RAM frekanslarını arttırıp oyle test edin. Dedim tamam, test ettim ve yine error buldu. Tekrar yazdım hata buldu diye, bu sefer bana aynen bunları yazdılar:

Yani RAM'lerim arızalı kardeşim, daha ne yapmamı istiyorlar anlamadım. Benim RAM'lerimin garantisi var ve ben bu RAM'leri onlara gondermek istiyorum. Ne yapmam lazım?
Önce dediklerini yapsaydınız keşke, evet Sinerji pek sevilen bir firma değil ama dedikleri şeylerde mantıksız değil. Eğer hala problem devam ediyorsa ve iade talebinizi reddediyorlarsa çare hakem heyeti maalesef.

Neden hala bu firma forumda yasaklanmıyor? Satmasını biliyor iade yapmaya gelince bin takla atıyorlar.
Açıkcası yasaklanmasını doğru bulmuyorum. Forumda sıkıntı yaşayan kişi sayısı kadar memnun olan kişide var. Bende memnunum firmadan.

Açıkcası yasaklanmasını doğru bulmuyorum. Forumda sıkıntı yaşayan kişi sayısı kadar memnun olan kişide var.
Eğer ürününde arıza olmazsa zaten otomatik olarak memmun kalırsın. Bir problem çıkınca o zaman eğlence başlıyor. Adamlar ne olursa olsun iade yapmıyor Tüketici Hakem Heyetini kazanırsın kabul etmez mahkemeye veririr yine kaybeder telefonlara çıkmazlar telefona çıkıncada oyalarlar bugün yarın diyerek ne olursa olsun iade yapmamak için elinden geleni yapıyorlar.

@SALOOWEN firmadan memun kaldığınızı belirtmişsiniz hiç yolunuz garantiye düştü mü?

Son düzenleme:
Eğer ürününde arıza olmazsa zaten otomatik olarak memmun kalırsın. Bir problem çıkınca o zaman eğlence başlıyor. Adamlar ne olursa olsun iade yapmıyor Tüketici Hakem Heyetini kazanırsın kabul etmez mahkemeye veririr yine kaybeder telefonlara çıkmazlar telefona çıkıncada oyalarlar bugün yarın diyerek ne olursa olsun iade yapmamak için elinden geleni yapıyorlar.

@SALOOWEN firmadan memun kaldığınızı belirtmişsiniz hiç yolunuz garantiye düştü mü?
Bir kere göndericektim ancak sorunu çözdüm ve göndermedim. Kendilerine başvurduğum zaman ilgili davrandılar. Sizde haklısınız, yolum daha garantiye düşmeden bunu demem çok doğru değil.

Arkadaşlar selamlar dedikleri her şeyi yaptım temiz kurulum falan fakat Memtest86 ile yaptığım test sonucu yine error buldu sonuç aynı yani tekrardan yazacağım bakalım Sinerji'ye hayırlısı olsun artık ne diyelim...

Merhaba; ürünün arızalı olduğuna kesin emin isen ; Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsin.

1-Önce durumu resmiyete dökmeye başlamak için bu arıza durumunu anlaşılır şekilde yazarak ( ürünün kullanımını etkilediğinin anlatımı dahil) e-posta olarak şirkete gönder ve bu e-posta kaydını çıkar ve pdf olarak sakla çünkü bu kayıtları ve gelen cevapları Tüketici Hakem Heyetinin sayfasında son sekmede yüklemelisin.

2- Ürünün faturasını ve ürünün alınmasından günümüze kadar yaşananları çok kısaca ve anlaşılır olarak dilekçe şeklinde hazırlarsın. Artık başvuru içi hazırsın.

Başvuru esnasında Seçimlik haklarını kullanabilirsin. Başvuru esnasında önce onarımını talep edebilirsin. İlk kararı onarım talebiyle çıkarırsın, onarımı veya değişimi olmazsa ve ramı ithal eden firmada bu üründe bulunmazsa ürün ücretinin iade edilebileceğini de unutma.

Merhaba , 1 sene önce aldığınız sistemdeki rami iade almıyor diye firmaya kızmak. Ram (Ram markası ve seri numarası) garantisi bu iş için var, garanti veren firma Sinerji ise oraya farklı bir firma ise (Garanti belgesi yok ise ararsın firmayı sizden bir hazır sistem aldık ramde sorun var garanti kapsamında nereye göndermem lazım dersin olay biter.) onu arar garantiye ürün göndermem lazım ne yapmam lazım dersin sonuç alırsın.

Geri
Yukarı