Sinerji iade kabul etmiyor

Yapılan sözleşmede ''kutusu jelatini açılmış ürün iade edilemez'' şeklinde bir madde bulunması sizin o ürünü iade edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yapılan sözleşmeler kanunlara ve yönetmeliklere aykırı olamaz. Kanun ve yönetmeliklere aykırı bir madde varsa da bu madde geçersizdir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde tüketici kanunu ve mesafeli satış yönetmeliği gereği 14 günlük süre içerisinde koşulsuz şartsız (Sizden kaynaklı bir sebep yoksa ki bu sebebi ispat etmek satıcıya düşüyor) iade hakkınız bulunmaktadır. İade talebinizde diretin ve aksi takdirde yasal yollara başvuracağınızı belirtmekten çekinmeyin.

Lütfen tek taraflı olarak hazırlanmış, matbu, yasalara ve yönetmeliklere uygun olmayan maddelerle dolu bu sözleşmelere itibar etmeyiniz. Önceliğiniz kanunlar ve yönetmelikler olsun.​

Olaydan bağımsız kullanıcı hatası değilse direkt üretici firma ile iletişime geçin bu firmalar böyledir. Satış yapıldıktan sonra ortadan kaybolurlar.

Amazon'dan ürün alıyorsun. Abi diyorsun bu üründe çizik var çok özür dilerim falandı filandı al sana 250 lira çek ürünü de değiştireceğim diyor. Neredeyse kanıt bile istemeden yapıyor bunu. Bir de şunların yaptıklarına bak.

Arkadaşlar çoğunuz durumun farkında sitelerinde montajı yapılmış kutusu açılmış ürünün her ne kadar da iadesi mümkün değil yazsalar da böyle bir durumun olmadığını biliyorsunuz. RX 6700xt aldım ve sonra bu ürünü geri iade etmek istedim . Sebep derseniz daha iyi bir soğutucuya sahip bir ekran kartı almak olabilir ekran kartında sorun yok kaldı ki sorun olsa bu benimle alakalı değil bu durumda bana yardımcı olmak yerine kesip atmaları ve durumla ilgilenmemeleri kalitelerini gösterdi, dediğiniz gibi Amazon veya Hepsiburada varken zorunda kaldım diyelim az daha uygun olması benim de durumumla alakalıydı. 10k verip de bir hizmet alamamak, haklarımızı yoka saymak nasıl iş yaptıklarını da gösterdi. Umarım siz de aynı şeyi yaşamazsınız, ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Yapılan sözleşmede ''kutusu jelatini açılmış ürün iade edilemez'' şeklinde bir madde bulunması sizin o ürünü iade edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yapılan sözleşmeler kanunlara ve yönetmeliklere aykırı olamaz. Kanun ve yönetmeliklere aykırı bir madde varsa da bu madde geçersizdir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde tüketici kanunu ve mesafeli satış yönetmeliği gereği 14 günlük süre içerisinde koşulsuz şartsız (Sizden kaynaklı bir sebep yoksa ki bu sebebi ispat etmek satıcıya düşüyor) iade hakkınız bulunmaktadır. İade talebinizde diretin ve aksi takdirde yasal yollara başvuracağınızı belirtmekten çekinmeyin.

Lütfen tek taraflı olarak hazırlanmış, matbu, yasalara ve yönetmeliklere uygun olmayan maddelerle dolu bu sözleşmelere itibar etmeyiniz. Önceliğiniz kanunlar ve yönetmelikler olsun.​
Teşekkür ederim.

Ürün size teslim edildi mi?
edildi ancak ben iade etmek istedim.

Daha yeni ekran kartı aldım ama iade koşullarını okuyarak almıştım ve sitede yazıyor montajı yapılmış ürünlerde cayma hakkı yoktur diye. Keşke sizde bir göz gezdirseydiniz. Yaptıkları yanlış mı? Bence de yanlış, şimdi ben bunu denemek için kasaya takınca çalışmazsa ne olacak? Gereksiz bir garanti süreciyle uğraşacağız.
Böyle kendilerinin yazdığı iki cümle yasa olmuyor. Bu onların kendi lehlerine yazdığı savunmadır. Ben vazgeçtim lakin ekran kartımda sorun olsaydı uğraşırdım onlarla.

@Beslutsamt ürünü almış. Kutusunu, jelatinini açtığı ve montajını yaptığı için Sinerji bu ürünün iadesini kabul etmiyor. Bunu İade Koşullarında da belirtiyor. Maalesef her zaman her şey son kullanıcıya göre ayarlanamıyor. Ekstra para verip Amazon'dan alıyorum, bu tarz yerlere bulaşmamaya çalışıyorum.
Böyle bir hakları yok maalesef komikler yasal olarak siteye iki cümle yazarak insanları caydırmaya çalışıyorlar. Öyle bir hakları yok , müşteri de olmayınca demek uğraşacak ekipleri var sinerjicik sitersinin.Sapphire Rx 6700xt aldım ve kartta sorun yok ama soğutmadan biraz memnun kalmadım o yüzden iade etmek istedim.

Son düzenleme:
Direk uzatmadan arayın ve eğer iade kabul olmaz ise gerekli mercilere başvurucağınızı belirtin yok biz sizinle anlaşmamızda bu yoktu vs diye diretirlersede aldığım üründen vazgeçmek zorundayım zarar çizik hiçbir şey olmamıştır son ana kadar kontrol edildiğini bildir ve para iadesi iste.

İlkte size hak verdim ama şimdi sorununuzu görünce bir açıklama yapmak istedim. Ben şunu anlamıyorum bir yerde satıcıya da hak vermek lazım büyük satıcı değiller kartların ısı performansları her yerde var ona göre kart alın aldın düşürdün kartı soğudun geri vermek istiyorsun belki? Yani herkes böyle bu kafayla iş yaparsa ne satıcının ne alıcının mahcubiyeti biter. Kendinizi bazen başkasının yerinede koyun zırt pırt böyle işlerle uğraşmak kolay değil. He ben böylr bir müşteriyim diyorsanız Amazon'dan alışveriş yapın.

İlkte size hak verdim ama şimdi sorununuzu görünce bir açıklama yapmak istedim. Ben şunu anlamıyorum bir yerde satıcıya da hak vermek lazım büyük satıcı değiller kartların ısı performansları her yerde var ona göre kart alın aldın düşürdün kartı soğudun geri vermek istiyorsun belki? Yani herkes böyle bu kafayla iş yaparsa ne satıcının ne alıcının mahcubiyeti biter. Kendinizi bazen başkasının yerinede koyun zırt pırt böyle işlerle uğraşmak kolay değil. He ben böylr bir müşteriyim diyorsanız Amazon'dan alışveriş yapın.
Sebebi daha önemli birşey olabilir misal verdim. Sonuçta hak bu her isteyen her önüne gelen diye birşey mi var? Hakkımızı da savunmayacaksak ölüden farkımız yoktur koyun olursak güden çok olur, iyi günler.

Satıcı bu tüketici haklarını göze alarak mağaza açıp satış yapacak. Sonra kendi kurallarını koyup müşteriye zorlatmaya kalkmayacak. Kaldı ki Sinerji de küçük bir mağaza değil. Bilgisayar bileşenleri sektöründe bilinen bir isim. Böyle küçük hesaplarla müşteri kaçırırlar.

Zamanında bana da çok bilinen bir site 40 liralık fan için işi yokuşa sürdü ben de karalisteye alıp alışveriş yapmayı kestim. Noldu şimdi 40 lira için binlerce liralık ürün satmaktan oldular.

Satıcı bu tüketici haklarını göze alarak mağaza açıp satış yapacak. Sonra kendi kurallarını koyup müşteriye zorlatmaya kalkmayacak. Kaldı ki Sinerji de küçük bir mağaza değil. Bilgisayar bileşenleri sektöründe bilinen bir isim. Böyle küçük hesaplarla müşteri kaçırırlar.

Zamanında bana da çok bilinen bir site 40 liralık fan için işi yokuşa sürdü ben de karalisteye alıp alışveriş yapmayı kestim. Noldu şimdi 40 lira için binlerce liralık ürün satmaktan oldular.

Ben ne firmayı ne yapılanı doğru buluyorum demek istediğimi anlamamışsınız esnaf olsanız anlarsınız ne tip insanlarla uğraşıldığını. Ben yapılan şeyi doğru bulmadım haklıyım ya da haksızımdır bu savunduğum şeyde bilemem. Ürünü incelerim öyle alırım soğutma kötü diye gidip de böyle hem kendi uğraşır hem insanları uğraştırır vb proglemler tüketicide haklıdır böyle bir müşteri demek ki diye söyledim zaten yorumumda.

Geri
Yukarı