Sinerji Spica sistem nasıldır?

Sistem stoka gelirse bu alınabilir:

Sinerji'deki sistem tamam fiyat eyvallah da Windforce 2X cidden kötü bir model.

Önerim de budur:

İşlemci 3600 yapılabilir bütçe varsa.

Bu sistemde değiştirilmesi gereken parça var mı?

Arkadaşların da dediği gibi ekran kartı soğutması biraz şüpheli.

Hazır sistem dışında, ben parçaları çeşitli yerlerden alırım (Sinerji-Hepsiburada-Amazon), bilgisayarı da kendim toplarım derseniz daha kaliteli parçalar ile şöyle bir önerim olabilir:

AMD Ryzen 3 3300X - 1.082,06 TL
Sapphire Pulse RX 5600 XT - 2370,21 TL
Samsung 500 GB SSD - 588,45 TL
MB511 Güç Kaynaklı Kasa - 870,07 TL
G.Skill 16GB(2x8) 3200mhz CL16 Ram - 572,41 TL
Gigabyte B450M S2H - 488 TL

Samsung 500 GB SSD güzel bir indirimde şu an Amazon'da ve Hepsiburada'da.
Kasa forumda önerilmekte, hava akışı oldukça iyi. Ben de kullanıyorum ama benim güç kaynağım başka. Güç kaynağı daha iyi olan bir kasa veya harici güç kaynağı önermek isterdim ama fiyat 6000'leri geçiyor. 5970 TL bütçeye çıkabilirseniz böyle bir kasa topladım.

E tabi şimdi diyeceksiniz hazır sistemler var daha ucuza, doğru. Ancak o sistemlerde bazı parçalar şüpheli olabiliyor. En azından bu şekilde güç kaynağı hariç kaliteden emin olabiliyorsunuz.

• Windforce yerine Pulse soğutması daha iyi olacaktır.
  • GeiL SSD ile ilgili bilgim yok ancak fiyatının uygunluğu kafa karıştırıcı. SSD konusunda bütçe biraz zorlanıp kesinlikle iyi modellere bakılmalı. Ben SSD donmasıyla, sıcaklığıyla ve sağlık sorunuyla ilgilenmek istemiyorum diyorsanız Samsung'dan şaşmayın. İndirimi de iyi şu an.
  • Ramler de aynı şekilde, G.Skill 3200 Mhz CL16 ramler 3000 Mhz Cl16'ya göre devasa bir fark yaratmasa da etkili olacaktır.
  • Ryzen 3 3300X, Ryzen 5 3500X'den biraz daha performanslıdır.
  • Anakart zaten aynı.
  • MB511 kasa hava akışı olarak çok daha iyi, ancak içerisindeki güç kaynağı ile sizin sistemdeki güç kaynağı arasındaki farkı tam kestiremedim. Tek eksik o olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı