Sinerji ve İtopya'nın stok mallarına zam koyması

Taha Özdemiir

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Organizatör - Koordinatör
Evet hayırlı olsun, test ediyorum iki gündür bu siteleri. Dün sabah stokta olan malları için benden sepette 6100TL alan sinerji ve aynı ürünlere 6180 lira alan İtopya'da anlık güncel fiyatlar 6321 ve 6400 TL oldu. Stoğundaki mala fiyat koyan fırsatçı iki site oldular. Benim için bu saatten sonra. Kim ne derse desin bu yanlış bir harekettir bence. Stoktaki malı güncel kurun üzerinde zamlanması saçmalıktır. Dolar 6, 10 iken 2098 TL olan 1660 Super ekran kartı 343 dolardı. Şimdi 6, 26 kurdan hesaplayınca 2150TL olmuş. Sizce bu hak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatan bilgisayar gibi para sevdalı firmalar, mecburen buralardan almak zorundayım, keşke daha ucuz ve garantisinde bunlar gibi sorun çıkmayacak bir firma olsa.

İtopya ve Sinerji'den sadece indirim zamanı alışveriş yapılmadılır. Toplu alışveriş yapmayın anlık fiyat değişimleri çok fazla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemleri otomatik dolar kuruna bağlı büyük ihtimal. Ama sorun şu; dolar düşünce fiyatlar düşmüyor.
Tek yönlü çalışıyor. Herkes kendini düşünüyor.

Stoktaki mala zam koyulmasında, ticaret hukuku açsından bir abes yok.
Her şey sadece dolar kuru değil.
Ülkede hayat pahalandıkça bunun yansıması normal.

Sinerji'den bende sistem topladım. Fiyatları günlük döviz kuruna göre güncelleniyor. Yani dolar düşerse fiyat düşer dolar yükselirse fiyat yükselir.

Dahada zamlanacak. Dolar 6.3-6.4 seviyelerine gelecek. Corona virüsünden dolayı stok sıkıntıları yaşanmaya başlayacak. Mart ayı zam ayı olacak.

Son düzenleme:
Sinerji'den bende sistem topladım. Fiyatları günlük döviz kuruna göre güncelleniyor. Yani dolar düşerse fiyat düşer dolar yükselirse fiyat yükselir.
O işlerin öyle yürüdüğünü sanmıyorum. Sinerji üzerinden corsair spec delta kasasını takip ediyorum. Daha 2 gün önce dolar kuru 6.10 iken 600 TL idi şuan ise dolar kuru 6.20 fiyat 737 TL yani herkes gibi sinerjide masum değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı