Singapur'da çalışmak için gerekli şeyler nelerdir?

Vivaldi12

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Girişimci
Arkadaşlar, iş kurmak istiyoruz ve bunun için para biriktireceğiz.
Üniversiteden mezun olduktan sonra gitmek ve çalışmak için bir ülke ariyoruz. Singapur'u bulduk fakat şartları ya da gidilip gidilemeyeceğini anlayamadık. Bilen varsa yardımcı olabilir mi veya başka bir ülke önerebilir mi?

Gideceğiniz yerin konsolosluğunda o ülkede iş kurmak istediğinizi belirtirseniz size daha iyi yardımcı olurlar. Benim görüşüm gezmekten çok ülkeye bir üretim alanı inşa etmek, kurmak ve o ülkeye vergi kazandırmak daha değerli. O yüzden yardımcı olurlar. Bildiğim kadarı ise ilk oturma ve çalışma izni gerekir.

Gideceğiniz yerin konsolosluğunda o ülkede iş kurmak istediğinizi belirtirseniz size daha iyi yardımcı olurlar. Benim görüşüm gezmekten çok ülkeye bir üretim alanı inşa etmek, kurmak ve o ülkeye vergi kazandırmak daha değerli. O yüzden yardımcı olurlar. Bildiğim kadarı ise ilk oturma ve çalışma izni gerekir.

Hocam işi Türkiye'de kuracağız. Oraya para biriktirmek için gideceğiz sadece.
Ne isi? Konuyu biraz acarsan yardimci olabiliriz. :)

Hocam orada genel olarak eğitim gerektirmeyen; pompacı, kasiyer gibi meslekler için gidiyoruz. Türkiye'de iş kuracağımız için para lazım. Burada da biriktirebiliyoruz fakat tabii ki çok daha fazla zaman alacak. Orada dolar bazlı çalışacağımız için daha fazla para kazanabiliriz diye düşündük.

Hocam işi Türkiye'de kuracağız. Oraya para biriktirmek için gideceğiz sadece.
Yanlış anlamışım özür dilerim :) Rusya olabilir. Bulunduğunuz süre içerisinde Kiril harfleri tanımak ve konuşmak oldukça önemli bir yere getirebilir sizi. Dünyanın yarısı Kiril alfabeyi kullanıyor. Kuracağınız işi İngilizceden sonra Kiril olarak kullanabilirseniz daha kârlı çıkabilirsiniz.

Yanlış anlamışım özür dilerim :) Rusya olabilir. Bulunduğunuz süre içerisinde kiril harfleri tanımak ve konuşmak oldukça önemli bir yere getirebilir sizi. Dünyanın yarısı kiril alfabeyi kullanıyor. Kuracağınız işi ingilizceden sonra kiril olarak kullanabilirseniz daha kârlı çıkabilirsiniz.

Hocam açıkçası C2 ingilizcem var. Biraz daha İngilizce ile iletişim kurabileceğim bir ülke arıyorum. Zaten gitmek istememin tek sebebi byurada birim olarak daha az kazanacağıma rağmen dolar/Tl bazında daha fazla kazanacağımdan.

Hocam açıkçası C2 İngilizcem var. Biraz daha İngilizce ile iletişim kurabileceğim bir ülke arıyorum. Zaten gitmek istememin tek sebebi byurada birim olarak daha az kazanacağıma rağmen dolar/Tl bazında daha fazla kazanacağımdan.

Az İngilizce ile Güney Kore'de rahat ediyorum diyen arkadaşlarım da var. Ama Rusya'da elektrik işi yapıp Türkiye'de 3-4 daire alan tanıdıklarım da var. Bunu baz alarak söylemiştim hocam. Rublenin değerini zaten biliyorsunuzdur. Az harcayıp biriktirebilirsiniz. Ama bu konularda tabi iyice düşünmek en sağlıklısı.

Az İngilizce ile Güney Kore'de rahat ediyorum diyen arkadaşlarım da var. Ama Rusya'da elektrik işi yapıp Türkiye'de 3-4 daire alan tanıdıklarım da var. Bunu baz alarak söylemiştim hocam. Rublenin değerini zaten biliyorsunuzdur. Az harcayıp biriktirebilirsiniz. Ama bu konularda tabii iyice düşünmek en sağlıklısı.

Teşekkürler hocam. Eğitim gerektirmeyen iş dememin sebebi biraz daha günlük işler olması ve kendi işim üstüne de odaklanmak istemem. Önerilerin için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı