Single RAM darboğaz yapar mı?

Miroyasa

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar.
i5 11400F.
RTX 3060 Ti.
Crucial Ballistix 1X16.
Kullanıyorum ekran kartı 88 80leri gorüyor kulanımda. RAM'den kaynaklı mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar.
i5 11400F.
RTX 3060 Ti.
Crucial Ballistix 1X16.
Kullanıyorum ekran kartı 88 80leri gorüyor kulanımda. RAM'den kaynaklı mı acaba?
Ekran kartının aralarda o seviyelere düşmesi normal ama dual yaparsanız genel olarak sisteme bir rahatlama gelir ve %5-10 arası bir performans artışı alırsınız.

Windows işletim sistemi arka planda RAM kullandığı için Single RAM bazen yetersiz kalabiliyor. Dual öneririm. Ön bellekteki işlemleri bölmüş olursunuz.

Ekran kartının aralarda o seviyelere düşmesi normal ama Dual yaparsanız genel olarak sisteme bir rahatlama gelir ve %5-10 arası bir performans artışı alırsınız.

Şimdi işlemciye sogutucudan sonra RAM alacağım. O zaman bir de sıcaklık yapar mi darbogaz?

Şimdi işlemciye sogutucudan sonra RAM alacağım. O zaman bir de sıcaklık yapar mi darbogaz?
Hayır sıcaklıkla bir ilgisi yok darboğazın.

Elinizdeki RAM'i satıp 2x8 almanızı öneririm. Başka RAM'ler birbirleriyle uyumsuz çalışabilir.

Hayır sıcaklıkla bir ilgisi yok darboğazın.

1653722561359.png

Warzone da bazen 80 bazen 95 bazen de 74 gorüyor.
1653722561359.png

Warzone da bazen 80 bazen 95 bazen de 74 gorüyor.
ortalama 80 85

1653722717511.png

Darboğaz yukarıda ki görslde ki gibidir CPU %100 de calısıp gpu %70 lerde calısıyorsa darboğpaz olur işlemci yeteri kadar iletişim kuramıyor ekran kartı ıle ondan darboğaz yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı