Sınıf arkadaşımın öldüğünü öğrendim

Yer
Kastamonu
Ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum. Kız çok tatlı biriydi, kardeşi de vardı. Her neyse boşluktayım ya. Tüyler diken diken haliyle, ortaokulda çok samimiydik onu 11 sınıfta hayal ediyordum ama 13 yaşından sonra bir yaş atlamadı... Kardeşinden haberi duydum. Düşünsenize daha dün beraber şakalaşıyorsunuz, nefes aldığını kalbinin attığını, yaşamını hissettiğin kızın acı haberini alıyorsun. Belki hayalleri vardı, yeteneği vardı fakat çöl kumuna karıştı o kumlar o hayaller. Kötü oldum ya arkadaşlar, maalesef gittikten sonra daha değerli oluyor her şey. Şu an ben gece klavyede size yazı yazarken o toprağın altında duruyor. Hayatımızın ne kadar değerli olduğunu anladık bir kez daha...
Son olarak şu sözle girmek istiyorum:
Ölüm her zaman gözünün önünde olsun, o zaman asla bayağı kaygılara düşmezsin ve hiçbir şeyi coşkunlukla istemezsin. (Epiktetos)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
indir (1).jpg

Bir tanıdığım vardı, çok samimi değildik ama iyi adamdı; samimi olmamamıza rağmen beni hep selamlardı, söz söyledi, güler yüzlü adamdı. Sömestr karne gününde trafik kazasında dedesiyle birlikte öldü, Hürriyet'te bile haberi çıktı. 16 yaşında adamdı, sorsan hiçbir şeyi yoktu... Garip, gerçekten. İster istemez düşünüyorsun, ölümün nereden geleceği belli değil; ne biliyoruz ecelimizle öleceğimizi..?

Yeni konular

Geri
Yukarı