Sınıf geçme durumu liselere göre farklılık gösterir mi?

Sinansinan

Centipat
Daha fazla  
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam bu sınıfta kalma olayı liselere göre farklılık gösteriyor mu?

Edebiyat hocama sorduğumda yıl sonu ortalamamız 50 üzeri olduğu halde edebiyatın yanında eşlik eden 3-4 dersten kalınırsa sınıf tekrarı yapacağımızı söylüyor bu doğru mu?

Normal bir Anadolu lisesinde okuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl sonuna göre ortalamanız 50 ve üzeriyse Edebiyat'tan da geçersen diğer derslerin sorumluluğuna kalmazsın. Zayıfının içinde Edebiyat dersi de varsa Edebiyat dersinden sorumlu olarak geçersin. Yıl sonuna göre doğrudan geçiyorsan zayıf sayısının bir önemi yok kısacası.

Yıl sonuna göre ortalamanız 50 ve üzeriyse Edebiyat'tan da geçersen diğer derslerin sorumluluğuna kalmazsın. Zayıfının içinde Edebiyat dersi de varsa Edebiyat dersinden sorumlu olarak geçersin. Yıl sonuna göre doğrudan geçiyorsan zayıf sayısının bir önemi yok kısacası.
Yıl sonu ortalamamız 50 üzeri olduğu sürece edebiyat dersinin yanında kaç dersten kalırsak kalalım sınıfı sorumlu geçiyoruz sınıfta kalmıyoruz yani doğrumu anladım hocam?

Evet ama Edebiyat dersinden kaldığın için Edebiyat dersinin sorumluluğuna girersin. Anadolu lisesi öğrencisiymişsin zaten. Meslek ve imam hatip liselerinde bazı bölüm dersleri zorunlu olabiliyor da onun için demiştim. Edebiyat gibi dersler oluyor yani Edebiyat'tan kaldığın gibi onlardan kalırsan da sorumlu geçiyorsun o derslerden.

Evet ama Edebiyat dersinden kaldığın için Edebiyat dersinin sorumluluğuna girersin. Anadolu lisesi öğrencisiymişsin zaten. Meslek ve imam hatip liselerinde bazı bölüm dersleri zorunlu olabiliyor da onun için demiştim. Edebiyat gibi dersler oluyor yani Edebiyat'tan kaldığın gibi onlardan kalırsan da sorumlu geçiyorsun o derslerden.
Yardımcı olduğunuz için Çok teşekkürler hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı