Sınıf içerisinde gruplaşma

atadam4

Decapat
10. sınıfım. Ama okulda doğru dürüst tanıdığım biri bile yok. Öğretmen, toplu bir şey yaptıracağı zaman eşlerinizi kendiniz seçin diyor, herkesin eşi çoktan hazır olduğu için genellikle sona kalanla eş oluyorum. Bu durum sınıf içerisinde cinsiyetler arası kutuplaşmaya da yol açıyor. Erkekler kızlarla yan yana olmak, kızlar da erkeklerle yan yana olmaktan kaçınıyor (idare eder bir Anadolu lisesindeyim.) Bu durum beni oldum olası rahatsız etmiştir. Benzer bir anınız, deneyiminiz var ise memnuniyetle dinlerim.

Beden derslerinde birileriyle yakınlaşmaya çalışın herkesle müthiş olmak zorunda değilsiniz ama yakın 1 arkadaşınız olmalı o kişiyi bulduktan sonra zaten herkesle kaynaşırsın.

Beden derslerinde birileriyle yakınlaşmaya çalışın herkesle müthiş olmak zorunda değilsiniz ama yakın 1 arkadaşınız olmalı o kişiyi bulduktan sonra zaten herkesle kaynaşırsın.
Belirtmek istediğim nokta arkadaşsızlık değil, belirli kişiler, belirli kişiler dışında kimseye günaydın bile demiyor. Birbirimize karşı göstermemiz gereken değer bana kalırsa bu değil.

Zamanla düzelirler takmayın elbet sizin gibi tek takılan biri vardır sizde onla dost olun. Bizim sınıfta öyleydi en başta herkesin konuştuğu iki üç kişi vardı ama artık çıktılar o havadan.

Eş bulmanın bence iki kolay yolu vardır. Ya erkenden sohbet muhabbet yapacaksın olabildiğince veya sınıfta öne çıkan kişilerden olacaksın. Ben ikisini de yaptım bu sene. Futbolda gerçekten iyiyim, ben bunu kullandım.
Birbirimize karşı göstermemiz gereken değer bana kalırsa bu değil.
Kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı