Sınıfça okuldan kaçmanın cezası nedir?

Bize bu hafta öğretmenlere bu soruyu sorduğumuzda 20 gün dediler.

Yanlış demişler. Örnek vereyim, özürsüz 3 gün, özürlü 22 gün yapan birisi sınıfta kalmaz. Toplam devamsızlığı 25 gün ediyor ve özürsüz devamsızlığı da 10 günü aşmamış.

Okul kararlı belli. Belki korkutmak içinde yapıyor olabilirler. Ailenize anlatın. Onlar konuşsun. Hastaydı falan desin. Öbür günde gidip dilekçe doldurup özürlüye çevirtsin.

Aileme söyleyip kaçtım ben okuldan ailemin haberi bile var. Hoca tutturmuş eğer bir şey olursa sende yanarsın diyor. İşime gelir çok aram yok okulla aile zoru ile devam ediyorum.

Şunu da anlamıyorum. Başım ağrıyordu gittim desem kim ne diyebilir ki? Devamsızlık benim değil mi kardeşim.
Aynı şey değil hocam. Okula hiç gelmeseydiniz evet, kimse size hesap soramazdi, bu sizin hakkınız. Ancak eğer okula geldiyseniz izin almadan çıkıp gidemezsiniz. Devamsızlık hakkinizin olup olmamasının bir anlamı yoktur burada.

Bütün sınıfı disipline vereceklerini sanmıyorum. En fazla bir daha yapmayacaginiza dair kağıt imzalatirlar.

Yarım gün + yarım gün şeklinde ayrılmıyor mu bu? Neden disipline vereceğiz falan diyorlar ki :D Onlarca kez öğleden sonra gitmedim, hatta bugün de gitmedik bir 15-20 kişi falan. Umursamıyorlar. Kaçmış sayıldığını da sanmıyorum.

Aynı şey değil hocam. Okula hiç gelmeseydiniz evet, kimse size hesap soramazdi, bu sizin hakkınız. Ancak eğer okula geldiyseniz izin almadan çıkıp gidemezsiniz. Devamsızlık hakkinizin olup olmamasının bir anlamı yoktur burada.

Bütün sınıfı disipline vereceklerini sanmıyorum. En fazla bir daha yapmayacaginiza dair kağıt imzalatirlar.
Hocam öğlen arası 1.5 saat tamamen giriş çıkış serbest? Bir şey olacağı yok sadece olay tutarlımı bunu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı