Çözüldü Sınıfta kalır mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Edebiyat'tan kaldığınız için sorumlu geçersiniz. Onun dışında ortalamayı tutturduğunuz sürece zayıfın bir önemi yok. İki dönemin ortalaması baz alınır bir de. İkinci dönem ortalamanız 70'in üzerinde olursa da doğrudan geçiyorsunuz ilk dönem ortalamanıza bakılmaksızın.
@koray105 hocam yanlış anlamayın ama bilginiz maalesef yanlış.

Doğrudan sınıf geçme:
MADDE 57- (1) (Değ: 1/7/2015-29403 RG) Ders yılı sonunda her bir dersten iki
dönem puanı bulunmak kaydıyla;
a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler
doğrudan sınıf geçer.
(2) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte
yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o
dersten/derslerden sorumlu geçer.

Bir dersin yılsonu puanı:
MADDE 53- (1) Bir dersin yılsonu puanı;
a) Birinci ve ikinci dönem puanlarının aritmetik ortalamasıdır.

Bunu da eklemiş olayım. Kalma ve geçmelerde yılsonu puanı baz alınıyor çünkü.
Anlıyorum, bu dönem ortalamanız 34 düşerse de geçersiniz. En kötü 34 düşmeli, benim tavsiyem Edebiyat'tan sorumluluğa kalmamaya çalışın.
@koray105 hocam bu da Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği madde 36:

Devam-devamsızlık ve ilişik kesme MADDE 36:
(1) Okula devam zorunludur. Veliler, öğrencilerinin okula devamını sağlamakla yükümlüdürler. Millî Eğitim Temel Kanununun 26'ncı maddesi gereğince okul yöneticileri, millî eğitim müdürleri ve mahalli mülkî idare amirleri öğrencilerin okula kayıt ve devamıyla ilgili gerekli tedbirleri alırlar.

Dolayısıyla kalma ve geçmelerde devamsızlık olayı da önemli.

Anlıyorum, bu dönem ortalamanız 34 düşerse de geçersiniz. En kötü 34 düşmeli, benim tavsiyem Edebiyat'tan sorumluluğa kalmamaya çalışın.
sağolun hocam elimden ne gelse yapıyorum ama anlayamıyorum mecbur giricem artık sorumluluğa ve bir sorum daha var edebiyattan kaldığımda öbür derslerden de sorumluluk sınavına girecek miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı