Sınıfta nasıl kalabiliyorsunuz?

Bunun büyük kısmı öğrenciyle, kalanı ise hocaların kazıp sorup sormamasıyla alakalı.

Hocam size şöyle anlatayım ben şuan İzmir'in en iyi 5. Anadolu lisesinde 10. Sınıfım senin zamanındaki 10 ile benim zamanındaki 10 un arasinda dünyalar kadar müfredat farkı var zaten her müfredat değiştiğinde yeni konular ekleniyor + olarak sizin hocanizin nasıl sınav yaptigi da değişken bir faktör benim dersime giren hocaların hepsi öğrencilere kinli. Ha ben kalmıyorum ama yani sizin zamanınız ile bizim zamanımız bir değil

Hocam size şöyle anlatayım ben şuan İzmir'in en iyi 5. Anadolu lisesinde 10. Sınıfım senin zamanındaki 10 ile benim zamanındaki 10 un arasinda dünyalar kadar müfredat farkı var zaten her müfredat değiştiğinde yeni konular ekleniyor + olarak sizin hocanizin nasıl sınav yaptigi da değişken bir faktör benim dersime giren hocaların hepsi öğrencilere kinli. Ha ben kalmıyorum ama yani sizin zamanınız ile bizim zamanımız bir değil
Bizim zamanımızdaki konular kesinlikle daha detaylıydı. Kardeşim şu an 10. sınıfa geçeceği için ondan biliyorum ve o hiçbir derse çalışmamasına rağmen 83 ortalama yapabiliyor. Onu geçtim bizim zamanımızda obp önemsenmediği için son senede bile sınavlar oldukça kazık olurdu ve en ufak noktalama hatasında ya da kelime hatasında direkt puan kırıyorlardı.

Sosyal'e her girdiğimde "Ortalamam XX kalır mıyım?" ve "xx gün devamsızlığım var, kalır mıyım?" gibi konular görüyorum. Merakımdan sormak istiyorum: Arkadaşlar, nasıl kalabiliyorsunuz? Yani kalabilmek için hiçbir sınava çalışmadan girmeniz hatta hiçbir dersi dinlememiş olmanız falan lazım. Matematik ya da TDE gibi dersleri yapamayanlara lafım yok çünkü yapamamak nispeten normal.

Liseye başlayın anlarsınız :) iyi Sosyaller.

Ara sıra dersi dinlerim ve pazartesi sınav varsa sadece pazartesi sabahı okulda çalışırım arkadaşlarımla. Devamsızlığım tam 30 gün özürlüye geçirtmekte biraz sorun oldu ama takdir alıyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı