Sınıftakiler beni sevmiyor

Katılım
4 Ağustos 2020
Mesajlar
905
Çözümler
4
Arkadaşlar biz sınıfta 35 kişiyiz. Sadece 5-6 kişi ile yakınım bir de kız arkadaşım var sınıfta. 10. sınıfım sınıfta yakın olduklarım dışında herkes beni sevmiyor. Nedenini bilmiyorum. Mesela hoca bazen bana bir şeyler soruyor soruyorum biraz muhabbet ediyoruz hoca ile (okuldaki bütün hocalarla aram çok iyi neredeyse hepsinin en sevdiği öğrencileri benim ama çok çalışkan biri değilim) sürekli bana çamur atmaya çalışıyorlar. Hocam Ahmet şöyle böyle diye özellikle ismini vermek istemediğim X kişisi var geçen arkadaşımla kapının önünde şakalaşıyorduk Bana'ya mal mısın sen içeri girsene dedi'. Bende çıkıştım sana ne ve sen bana mal deme hakkını nereden buluyorsun dedim. Sana ne sen kimsin falan dedi. Biraz yüksek sesle tartıştık sonra tarih hocası geldi ve müdüre gidiyoruz dedi. Bende gidelim hocam ben haklıyım dedim. Neyse giderken hoca durdurdu özür dileyin kapansın dedi. X kişisi de dedi ki 'ben kızım o benden özür dilesin' iyice sinir oldum orada neyse bir de hocalar bizim sınıftan şikayetçiymiş. Hocalar sınıf dağıtılacak falan dediler sınıf başkanı oylama yaptı. Kimi sınıftan göndermek istersiniz diye. Tabii ki en çok oy bana geldi olabildiğince bu durumu takmamaya çalışıyorum ama canımı sıkmaya başladı. Ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz?
 

FilterKill

Decapat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
4.486
Çözümler
21
Yer
Gielnor
Hocalar sınıf dağıtılacak falan dediler sınıf başkanı oylama yaptı. Kimi sınıftan göndermek istersiniz diye. Tabii ki en çok oy bana geldi olabildiğince bu durumu takmamaya çalışıyorum ama canımı sıkmaya başladı. Ne yapmam gerekiyor ne önerirsiniz?

Bu çok kötü bir psikoloji. "Arkadaşlarına" bunun sebebini sormayı denedin mi? Bir sebepleri olmalı çünkü. Sessiz ve içe dönük bir çocuk musun genelde? Bir de kaçıncı sınıftasın?
 

Xantern

Hectopat
Katılım
15 Ağustos 2019
Mesajlar
2.521
Makaleler
1
Çözümler
42
Yer
TR server
X kişisi de dedi ki 'ben kızım o benden özür dilesin'.

Bu kızı çıkışta döv. Çok gıcık kaptım LAN buna cinsiyetle ne alakası varmış özür dilemenin? Benim bildiğim haksız olan haklı olandan özür diler. Erkek kızdan değil.
 

monievonyy

Femtopat
Katılım
21 Ağustos 2021
Mesajlar
31
Böyle davranmalarının kıskançlıktan başka bir sebebi olduğunu düşünmüyorum. Herhangi bir konuda kıskanıyor olabilirler. E tabii sende bu zamandan sonra sırf birileri haset diye davranışlarını değiştirmeyeceğine göre umursamaman gerekiyor. Sen kendi kendine bir düşün bir yanlışım mı var diye eğer yoksa devam işlerine baksınlar.
 
KS
KS
Sinyor Ezio Auditore
Katılım
4 Ağustos 2020
Mesajlar
905
Çözümler
4
Bu çok kötü bir psikoloji. "arkadaşlarına" bunun sebebini sormayı denedin mi? Bir sebepleri olmalı çünkü. Sessiz ve içe dönük bir çocuk musun genelde? Bir de kaçıncı sınıftasın?

Hocam gerçekten bilmiyorum sormuyorum ki sorsam ters cevap verecekler biliyorum 10. sınıfım.
 
Yukarı