Sinir Hastalığı

Hmzy

Hectopat
Arkadaşlar herkes merhaba iyi forumlar. Geçenlerde annem bir olaya çok üzüldü ve yüzü gerilmeye başladı tabi dışarıdan göremiyorum ben. Hatta babamın demesine göre yüz felcinin eşiğinden dönmüş. Son zamanlarda sürekli yüzü yanmaya başlıyor. Ne yapmalıyız doktora gitmeden önce? Doktora zaten gideceğiz ama önlemini almak gibi bir şeyi yok mu şu lanet hastalığın. İyi forumlar...

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu hastalığa benzer veya aynı büyük annemde vardı. Doktor bize moralini yüksek tutun ve tedavisini aksatmayın demişti. Şu an sağılı gayet iyi. Tekrar geçmiş olsun.

D

deepdark0

Ziyaretçi
Geçmiş olsun. Sinirin böyle zararları olabiliyor. Elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışın. Sinirden uzak durmaya çalışsın. Sinirlendiği zaman o ortamda bulunmasın. Sakin olmaya çalışsın. Dinlendirici şeyler yapsın. Küçük geziler işe yarayabilir. En önemlisi hemen doktora gidin. O bu konuda daha iyi yol çizecektir size. Tekrar geçmiş olsun.

dr_zafer

Hectopat
Geçmiş olsun. Buna konversiyon deniyor yani üzücü bir olaydan sonra hastanın tepkisinin dışa vurmasıdır. Siz eğer dışardan fiziksel bir değişiklik görmüyorsanız korkulacak birşey yoktur. Böyle durumlarda hastayı yalnız bırakmak daha iyidir. Çünkü etrafında başkaları olduğunda bu şikayetleri daha da artar. Psikiyatri bölümüne götürmeniz gerekir.

Murat5038

Yottapat!
Sosyal Tayfı
Makaleler
36
Yer
Sakarya
Ne yapmalıyız doktora gitmeden önce? Doktora zaten gideceğiz ama önlemini almak gibi bir şeyi yok mu şu lanet hastalığın. İyi forumlar...
Bu durumlarda tavsiye veremeyiz, çünkü söylediğim tavsiyeleri uyguladığında düzeldiği göreceksin ve bunu tedavi olarak kabul edeceğinizden önermiyorum. En yakın zamanda beyin ve sinir hastalıkları bölümüne ve nöroloji bölümüne gözükmesi gerekir.

Yukarı