Sinirlenince ağlamak

Arkadaşlar bu aralar okulda birisiyle kavga ediyorum diyelim ki çocuğa sinir oldum gözlerimden otomatik olarak yaş akmaya başlıyor, ağlıyorum diye de sinir oluyorum göz yaşlarım 2'ye katlanıyor bunu yaşayan ve çözüm bulan veya yapmam gereken bir şey var ise söyleyebilir misiniz?

Kendi üstümde denemedim ama başarılı olacağını sanıyorum: Ağlayacağınızı fark ettiğinizde dilinizi ısırın.

Arkadaşlar bu aralar okulda birisiyle kavga ediyorum diyelim ki çocuğa sinir oldum gözlerimden otomatik olarak yaş akmaya başlıyor, ağlıyorum diye de sinir oluyorum göz yaşlarım 2'ye katlanıyor bunu yaşayan ve çözüm bulan veya yapmam gereken bir şey var ise söyleyebilir misiniz?
Bu normal bir şey çocuğa gıcıklığından oluyordur.Aynısı bende de oluyor.Çözümü konusunda yapacak bir şey yok.Bir refleks bu.Maksimum ilkokulda öğrettikleri gibi saniye sayarsın.Başka çözüm bilmiyorum ben.

Bunun nedeni kişisel yapın gereğince öfkeni karşı tarafa tam olarak yansıtamamandan olur bunun kesin bir yolunu bende bulabilmiş değilim. Kızların önünde dahi pıt pıt gözyaşım aktığı oldu.

Ben de yaşıyorum. Aslında üzülmüyorum, sinirleniyorum ama dışarıdan üzülmüş gibi görünüyorum. Aşırı gıcık ediyor.

Ağlarken kafamdan rastgele matematik işlemleri yapıyorum. Ağlamam geçiyor.

Çok utanç verici bir durum ortaokulda hocayla en ufak tartışmada sinirlenip gözlerim doluyordu.Çözümü sinirlenmemeye çalışmak.(Genelde tavana bakıyordum ki gözyaşlarım belli olmasın :) )

Aynı sorun bende de var biri beni sinir etsin bir kavgaya gireyim hemen gözlerim dolar ne korkuyorum ne de lafın altında kalıyorum ama bir ağlama geliyor karşıdakine de laf çıkıyor çok gıcık bir durum çözümü de yok sanırım.

Hayattaki en kötü şey elinden gelen hiçbir şeyin olmamasını hissetmek, çaresizlik.

Bence ağlatan da bu. Kalkıp (Şiddete karşıyız) ağız burun dalan birisi olacak olsan muhtemelen ağlamazsın. Çözümsüzlük üzüyordur seni. Laf anlatsan anlamaz, bir de haklı gibi üste çıkar. Ağlamaktan başka ne çaren kalır ki?

Geri
Yukarı