Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok

• Konuyu başlatan Semi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B
S

Semi

Ziyaretçi
Bir ortak ağda 8 bilgisayar var. Hepsi birbirleri ile iletişimde ancak bir tane internet bağlantısı geldiginde hepsinde sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası alıyorum. Switch, modem sağlam. İnternet hattında sıkıntı yok. Bu hatayı nasıl giderebilirim? Bütün bilgisayarları nasıl internete bağlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şirkette kullanilan yazılım nedeni ile XP işletim sistemine sahip bilgisayarlar kullaniyoruz. Ama bunun işletim sistemi ile alakası olmadiğina adım gibi eminim. Sürücülerin hepsi güncel.

Bir arkadaşın pc de aynı hatayı veriyodu. Ancak tek bilgisayar kablolu bağlanıyodu. 1-2 saat uğraştım google den aradım denemediğm yöntem kalmadı. Sonun da kasayı açıp baktım ki ethernet kartı (harici :D) yerinden oynamış. Yerine oturtunca düzeldi. Bir başka sorunuda netsh winsock reset diye bi komut uygulayıp da düzeltmiştim. Sorununu çözer mi bilmem ama konuyla ilgili yaşadıklarımı paylaşayım dedim.

Aynı sorun bende de vardı sen ne ile bağlanıyorsun kablosuz mu ? Kablosuz ise şifrede veya modemin alıcısında sorun vardır, kablolu ise bende kablolu da sorun yaşamıştım kablo bozuk çıktı uclarını değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı