Sinyal güçlendirici önerisi

theYagi

Hectopat
Makaleler
5
Fiber internetim var ancak odaya kablo çekemediğim için kablosuz bağlantı sağlıyorum. Ancak internetim rezalet, artık katlanamıyorum. Sinyal güclendirici biraz sorunumu çözer mi? Çözer diyorsanız önerileriniz nedir?

1663599238439.png

Görebileceğiniz gibi bağlantı zayıf.

Asus TUF X570-PRO anakart wifi antenini kullanarak bağlanıyorum.

Hocam sinyal güçlendirici cihazlar genellikle sinyali alıyor ancak hızı düşürüyor. Bunun yerine router alsanız, kabloyla ana modeme bağlayıp odanıza daha yakın bir yere yerleştirseniz çok daha iyi bir bağlantı sağlarsınız hatta neredeyse kayıpsız olur. Ancak şu prizlere vs takılan, var olan kablosuz ağa bağlanıp, onun sinyalini tekrar eden cihazlardan bahsediyorsanız önermiyorum çünkü dediğim gibi hız düşüyor onlarda.

Yani önemli olan şey arada bir kablonun mutlaka olması, yani var olan kablosuz ağın sinyalini tekrar edip daha yüksek bir sinyal almakla iş çözülmüyor.

Hocam sinyal güçlendirici cihazlar genellikle sinyali alıyor ancak hızı düşürüyor. Bunun yerine router alsanız, kabloyla ana modeme bağlayıp odanıza daha yakın bir yere yerleştirseniz çok daha iyi bir bağlantı sağlarsınız hatta neredeyse kayıpsız olur. Ancak şu prizlere vs takılan, var olan kablosuz ağa bağlanıp, onun sinyalini tekrar eden cihazlardan bahsediyorsanız önermiyorum çünkü dediğim gibi hız düşüyor onlarda.

Evet biraz ping oluyor fakat o da cihazın kalitesine bağlı.

Yani önemli olan şey arada bir kablonun mutlaka olması, yani var olan kablosuz ağın sinyalini tekrar edip daha yüksek bir sinyal almakla iş çözülmüyor.
Anladım, önerini dikkate alacağım teşekkür ederim.

Router önerilerine açığım o halde 🙂

Yoksa başka türlü olmaz yani çok düşük hızlar alırsın verdiğin paranın bir anlamı olmaz. Ev içerisinde belki kablo kalabalığı olacak ama, biraz düzgün bir işçilikle ayak altından kaldırılabilir bir şekilde mutlaka. CAT6 kablo olmasına dikkat ediniz.

Geri
Yukarı