Sinyal Güçlendirici Önerisi

Mujo Corhamzic

Hectopat
Yer
Novipazar, Serbia
Daha fazla  
Herkese merhaba, iki katlı bir evde oturuyorum modem alt katta ve üst kattan sadece 1 çubuk çekiyor oda kullanmaya çalıştığınızda bağlantı kopuyor. Üst katın sadece tuvaletinde iki çekiyor oradan 10-15 Mbps harici odalardan Max 0,5 Mbps hız alıyorum kullanılacak gibi değil anlayacağınız. Kablo çek veya router dahil et diyenler oldu gayet de mantıklı fakat eğer mümkün ise alt kattan üst kata kablo çekmeden halledebilmek istiyorum. Sinyal güçlendirici bağlarsam hız yine bu kadar düşük kalır mı veya ortalama ne kadar artar ona göre F/P sinyal güçlendirici tavsiye edebilir misiniz?

Bütçe nedir? Ben TP-Link RE305 tavsiye ederim. Gerçekten farkı hisstettiriyor.

Kablolu olarak çekip eski bir modemi/router i yönlendirici yapabilirsin.
Eğerki kablo çekicekssen bu tarz mesh teknoloijlerinden de yararlanabilisin

Evin her yerinde tek bir ağ adı bu ürünlerin senin uzaklırı arasında geçiş yapıyor.
Bu tarz ürünler genellikle yeni ağ adı oluşturuyor ve ona bağlanman gerekiyor.
Sinyal güçlendirici bağlarsam hız yine bu kadar düşük kalır
Kablosuz sinyal güçlendiricilerde konum aşırı önemli tam en yüksek hız alamamaya başladığın noktaya koyman gerekiyor Çoğumuzun evinde o konumlarda prizler olmuyor.Duvar arkasına koymanı tavsiye etmiyorum hızı tamamen öldürüyor

Bütçe nedir? Ben TP-Link RE305 tavsiye ederim. Gerçekten farkı hisstettiriyor.

Prime üyelerine özel 100 TL daha ucuz fiyatı şu an sanırım zaten.

Eğerki kablo çekicekssen bu tarz mesh teknoloijlerinden de yararlanabilisin

Evin her yerinde tek bir ağ adı bu ürünlerin senin uzaklırı arasında geçiş yapıyor.

Bu tarz ürünler genellikle yeni ağ adı oluşturuyor ve ona bağlanman gerekiyor.

Kablosuz sinyal güçlendiricilerde konum aşırı önemli tam en yüksek hız alamamaya başladığın noktaya koyman gerekiyor Çoğumuzun evinde o konumlarda prizler olmuyor.Duvar arkasına koymanı tavsiye etmiyorum hızı tamamen öldürüyor

Ben televizyonumu akıllandırdım ve android box aldım.
Anlamanız için link : https://www.hepsiburada.com/botech-wzone-4k-android-tv-box-pm-HBC000006220K
Bu cihazı televizyonuma bağladım.
Netflix gibi filmler falan izlerken internet kaynaklı donabiliyor.
Bu sizin a101 üzerinden önerdiğiniz üründen bir tane alsam sorunum çözülür mü?

Not : aldığım kutuda ethernet kablosu takılıyor fakat bir kablo daha geçirmek istemiyorum duvar delerek.

Eğer ki kablo çekicekssen bu tarz mesh teknoloijlerinden de yararlanabilisin.

Kablo çekmek istemiyorum ilk tercihim kablosuz eğer mümkün ise.

Kablosuz sinyal güçlendiricilerde konum aşırı önemli tam en yüksek hız alamamaya başladığın noktaya koyman gerekiyor çoğumuzun evinde o konumlarda prizler olmuyor. Duvar arkasına koymanı tavsiye etmiyorum hızı tamamen öldürüyor.

Bahsettiğiniz noktayı bulup oraya uzatma ile bağlasam çözer mi sorunu?

Ben televizyonumu akıllandırdım ve Android box aldım.
Anlamanız için link: https://www.hepsiburada.com/botech-wzone-4k-android-tv-box-pm-HBC000006220K
Bu cihazı televizyonuma bağladım.
Netflix gibi filmler falan izlerken internet kaynaklı donabiliyor.
Bu sizin A101 üzerinden önerdiğiniz üründen bir tane alsam sorunum çözülür mü?

Not: Aldığım kutuda Ethernet kablosu takılıyor fakat bir kablo daha geçirmek istemiyorum duvar delerek.

Bunun için yeni konu açın lütfen konuyu farklı yöne kaymasın.

Eğer almak için doğru bir ürün ise sizin için yaklaşık 100-120 TL indirimde Amazon Prime üyelerine özel.
Bir bakarsınız linke.

Prime üyeliğim var eğer ürün güzel ise mutlaka değerlendireceğim.

Max 500-600 olarak düşünüyorum eğer mümkün ise o fiyat aralığında kaliteli bir cihaz.

Yukarıda arkadaşın dediği yöntem veya RE305 alıp sorunu çözersin hocam, kurulumu çok basit ve farklı modları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı