Sinyal güçlendiriciyi Turkcell TV+'a nasıl bağlayabilirim?

batuhan0606

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Odamda bulunan modeme, salondan kablosuz bağlandığım zaman 50 Mbps olan internetimi %50 sinyal oranıyla 13-15 Mbps olarak kullanabiliyorum. Salona Turkcell TV+ bağlamak istiyorum fakat çeşitli sebeplerden dolayı kabloyla bağlantı yapmak istemiyorum. Bir adet ethernet çıkışlı sinyal arttırıcı satın alsam ve o cihazı Wi-Fi ile modemime bağlayıp, üzerinde bulunan ethernet yuvasından TV+ cihazıma internet erişimi sağlayabilir miyim?

Eğer ki böyle bir şey mümkünse, bu cihaz uygun mudur?

TP-LINK TL-WA855RE

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Farklı bir cihaz tavsiyeniz olursa 180 lirayı geçmeyecek şekilde önerilerinize açığım.

Kablo sorunun var sanırım. Ben evime TP-Link Mesh sistemi kurdum. Biraz pahalı ama geleceğe dönük bir şeyler olsun dedim.
Biraz daha ucuz bir şey arıyorsan PowerLine önerebilirim?

Kablo sorunun var sanırım. Ben evime TP-Link Mesh sistemi kurdum. Biraz pahalı ama geleceğe dönük bir şeyler olsun dedim.
Biraz daha ucuz bir şey arıyorsan PowerLine önerebilirim?

Hocam HD9100 repeater aldım bunun kablolu çıkışından TV+ bağlantı yaptığımda cihazın izlenmesinde kurulumunda bir sıkıntı olur mu önerin içinde ayrıca teşekkürler ve bu ağ kurma olaylarında senden özellikler bir konuda daha yardım isteyeceğim

Hocam HD9100 repeater aldım bunun kablolu çıkışından TV+ bağlantı yaptığımda cihazın izlenmesinde kurulumunda bir sıkıntı olur mu önerin içinde ayrıca teşekkürler ve bu ağ kurma olaylarında senden özellikler bir konuda daha yardım isteyeceğim
Tabi ki yardımcı olurum. Normalde bir sıkıntı olmaması lazım.

Öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim bir konu da bilginize ihtiyacım olacak bir okul için Router alacağım fakat okullarda ip sıkıntısı mevcut her okula 5 tane ip verilmiş herhangi bir Router alsam ip sayısını artırma imkanım var mı?

Öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim bir konu da bilginize ihtiyacım olacak bir okul için Router alacağım fakat okullarda ip sıkıntısı mevcut her okula 5 tane ip verilmiş herhangi bir Router alsam ip sayısını artırma imkanım var mı?
Rica ederim ne demek. Öncellikle okula verilen ip sayısını router ile artırılmaz.
Dışardan gelen ip adresi internet servis sağlayıcısı (iss) tarafından verilir. 5 adet hattınız var anladığım kadarıyla. Router ile okul içinde ip adreslerini dağıtmaya yarar. Okul içinde dağıtılan ip adresi ile internet servis sağlayıcısının size verdiği ip adresi farklı adreslerdir. Onları bir birine karıştırmayalım.
Aldığınız router kalitesine göre ip adreslerine band genişliği ataya bilirsiniz falan özellikleri var. Tam olarak kaç kişi bağlı olacağını bilmediğim için bir şey diyemem router konusunda.
Benim bildiklerim bu kadar umarım yanlış bir şey dememişimdir. Yanlışım varsa düzeltin.

Merhaba,

Odamda bulunan modeme, salondan kablosuz bağlandığım zaman 50 Mbps olan internetimi %50 sinyal oranıyla 13-15 Mbps olarak kullanabiliyorum. Salona Turkcell TV+ bağlamak istiyorum fakat çeşitli sebeplerden dolayı kabloyla bağlantı yapmak istemiyorum. Bir adet ethernet çıkışlı sinyal arttırıcı satın alsam ve o cihazı Wi-Fi ile modemime bağlayıp, üzerinde bulunan ethernet yuvasından TV+ cihazıma internet erişimi sağlayabilir miyim?

Eğer ki böyle bir şey mümkünse, bu cihaz uygun mudur?

TP-LINK TL-WA855RE

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Farklı bir cihaz tavsiyeniz olursa 180 lirayı geçmeyecek şekilde önerilerinize açığım.
Tp link dağıtıcıyı tv yanına prize takım ethernet kablosunuda tv+ a bağladım sorunsuz çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı