Sinyal yok uyku moduna geçiyor hatası

Emirhan244

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
1050 ti
Anakart
B450M
İşlemci
Ryzen 3600
Merhaba arkadaşlar, dün gece PC açıkken kasa ayağıma çarpıyordu ve ben de kasayı yan çevirdim bu sırada Power kablosundan bir cızırtı geldi ve PC kapandı. Tekrar açtığımda monitörde sinyal yok uyku moduna geçiyor dedi. Ne yapacağım yardımcı olur musunuz?

1) Kasa fanı PSU ve ekran karti fanlari dönüyor herhangi bir yanık kokusu da gelmedi. Ayrıca PSU'yu çıkartıp dışarı da taktım fanı normal hızında dönüyordu.

2)RAM'leri silgi ile silip taktım olmadı.

3)BIOS pilini çıkardım bekledim taktım bir şey olmadı.

4)Yedek kablolar ile kablo değişimi yaptim olmadı.

5)Kasanın tüm LED ışıkları yanıyor islemci fanı da normal hızında dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü kablosunu anakarta takmış olabilirsin ekran kartına takılı olduğundan emin ol bir de belki güç kablosunun pinleri kaymıştır ona da bak.

Aklıma tuhaf bir ihtimal geldi. İşlemci soketinde problem olabilir mi? Birkaç bilgisayarda sokete tam temas edemeyen işlemci yüzünden bu tür sorunların yaşandığını biliyorum. Kasa yan yatırılıp tekrar eski haline döndürüldüğü zaman problem olmuş olabilir. Ne yazık ki aklıma başka ihtimal gelmedi şu an.

Aklıma tuhaf bir ihtimal geldi. İşlemci soketinde problem olabilir mi? Birkaç bilgisayarda sokete tam temas edemeyen işlemci yüzünden bu tür sorunların yaşandığını biliyorum. Kasa yan yatırılıp tekrar eski haline döndürüldüğü zaman problem olmuş olabilir. Ne yazık ki aklıma başka ihtimal gelmedi şu an.
İşlemciyi çıkarır geri koyarim düzgün değilse deneyeyim

Geri
Yukarı