Sipariş edilen bilgisayarın parçaları değiştirilebilir mi?

DanteAlighieri

Hectopat
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama yardıma ihtiyacım var.

Bugün, dün buradan aldığım öneriler ile Vatan Bilgisayar'dan bir bilgisayar topladım.

Lakin fiyat konusunda sıkıntılar çıkınca bazı parçaları değiştirmek zorunda kaldım. O an hafif bıkkınlık ve fazla bilgim olmaması sebebi ile yardımcı olan arkadaşa güvenip onun tercihlerine göre düzenledik.

Şu an eve geldim araştırdığım 2-3 parçadan memnun değilim. Sorum şu: Ben sistemin parasını ödedim ve yarın saat 3 ve 5 arasında monte işleminin hazır olacağını gelip alabileceğimi söylediler.

Ben yarın erken saatte gidip bu parçaları değiştirme hakkım var değil mi? Ya da ödediğim miktarda başka bir ürün alma?

Ürünleri görmedim bile sadece parasını ödedim.(Arkadaşlar belki komik bir sorudur ama ilk defa bir sistem topluyorum. İlk defa başıma geliyor bu tür işler.)

Daha önce böyle bir şey deneyimleyen var mı? İnternette iade değişim kısmında sorun yaşayan birçok kişi gördüm. O yüzden sorma ihtiyacı hissettim.

Sadece parasını ödediğim elime geçmeyen ürün hakkında bu tür haklarım var değil mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Fatura kesildiyse değiştiremezsiniz diye biliyorum. Tek yapabileceğiniz iade edip yenisini almak. Ancak bana inanmadan önce arayıp ve ya yanlarına gidip sorun.

Hocam hakkınız var. İade talebi oluşturabilirsiniz.

İnternetten aldığınız için 14 günlük cayma hakkı süresince iade edebilirsiniz. Ama montajı yaparlarsa ürünler açıldı diye laf edebilirler. Eğer gerçekten memnun değilseniz gidip montaja engel olun veya siteden iade etmeyi deneyin. İstediğiniz parçalara göre tekrar alırsınız.

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama yardıma ihtiyacım var.

Bugün, dün buradan aldığım öneriler ile Vatan Bilgisayar'dan bir bilgisayar topladım.

Lakin fiyat konusunda sıkıntılar çıkınca bazı parçaları değiştirmek zorunda kaldım. O an hafif bıkkınlık ve fazla bilgim olmaması sebebi ile yardımcı olan arkadaşa güvenip onun tercihlerine göre düzenledik.

Şu an eve geldim araştırdığım 2-3 parçadan memnun değilim. Sorum şu: Ben sistemin parasını ödedim ve yarın saat 3 ve 5 arasında monte işleminin hazır olacağını gelip alabileceğimi söylediler.

Ben yarın erken saatte gidip bu parçaları değiştirme hakkım var değil mi? Ya da ödediğim miktarda başka bir ürün alma?

Ürünleri görmedim bile sadece parasını ödedim.(Arkadaşlar belki komik bir sorudur ama ilk defa bir sistem topluyorum. İlk defa başıma geliyor bu tür işler.)

Daha önce böyle bir şey deneyimleyen var mı? İnternette iade değişim kısmında sorun yaşayan birçok kişi gördüm. O yüzden sorma ihtiyacı hissettim.

Sadece parasını ödediğim elime geçmeyen ürün hakkında bu tür haklarım var değil mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Şansını dene. Geçen bir arkadaşım bunu yapmıştı. Ancak internet üzerinden aldığı için yapabilmişti. Vatan bunu yapıyor mu bilemem ama dediğim gibi şansını dene.

Arkadaşlar geri dönüşleriniz için teşekkürler. Yarın erkenden telefonla arayıp, bilgilendirip gitmeyi planlıyorum. Umarım bir sorun çıkmaz. Nasıl bir bilmecenin içine düştüm gerçekten bilmiyorum. Tecrübesizlik nelere kısmet görmüş oldum.

Geri
Yukarı