Sıradan gündelik kullanıcı için telefon önerileri

Arda_Özan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,

4 yıldır kullandığım Huawei P9 Lite telefonumu değiştireceğim. Üniversite öğrencisiyim. Çizim yapmak veya kodlama yapmak gibi işlerle ilgilenmiyorum. Fazla oyun oynamak gibi bir hedefim yok. Kamera, bağlantı performansı ve pil ömrü oldukça önemli benim için. Aynı zamanda uygulamalara girerken çok fazla bekletmemesi, hızlıca açılması gerekiyor. Uzun süre güncel kalacak 2 yıl sonra perte çıkmayacak bir telefon istiyorum. Sentetik testlerin sonuçlarına pek güvenmiyorum şimdiye kadar 5S hariç hep Android kullandım. Ve iPhone 5S şu anda bile canavar gibi çalışıp P9 Lite'a göre çok daha güzel bir performans veriyor. Bu sebeple iPhone 12'ye oldukça sıcak bakıyorum. Bütçe olarak 12.000 TL düşünüyorum. Depolamasının da yeterli olması, yükleyeceğim şarkı ve uygulamaları silmeme gerek kalmaması oldukça önemli. Not düşecek ve deneyimlerini paylaşacak arkadaşları bekliyorum. iPhone performansı şöyledir veya + eksileri bunlardır gibi.

128 GB. 4 GB RAM.
+Çekim performansı.
+Kalite
+Suya dayanıklı.
+OLED
+5G
+NFC var.
-Batarya(2.815mAh)
128 GB 8 GB RAM.
+Çekim performansı.
+Suya dayanıklı.
+Dynamic AMOLED.
+NFC var.
+5G.
-Pil ömrü beklenenden hızlı bitebiliyor.(4.800mAh)
-Çoklu görevde ısınabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da kamera ve hız testi.

Son düzenleme:
Gündelik işler için bu kadar pahalı telefon almanın mantığı yok. Öğrencisiniz ayrıca bu kadar para telefona vermek doğru değil.

Ailemle birlikte yaşıyorum parasal olarak pek bir sıkıntım yok. Yavaş çalışan cihazlardan pek haz etmiyorum o sebeple iPhone düşünüyorum. Bağlantı stabilitesi ve uzun süre kullanımda performansın stabil olması benim için değerli. Yanıt veren herkese çok teşekkür ederim. Yarın gidip mağazada canlı olarak görüp deneyeceğim.

Ailemle birlikte yaşıyorum parasal olarak pek bir sıkıntım yok. Yavaş çalışan cihazlardan pek haz etmiyorum o sebeple iPhone düşünüyorum. Bağlantı stabilitesi ve uzun süre kullanımda performansın stabil olması benim için değerli. Yanıt veren herkese çok teşekkür ederim. Yarın gidip mağazada canlı olarak görüp deneyeceğim.
Güncelleme ile yavaşlayan, pil kaybı yaşamayan bana göre sadece Google Pixel cihazlardır. Apple uzun süre güncelleme uygulamaların açılabilmesi için şart zaten, Android için böyle bir şey söz konusu değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı