Şirketler veya Mağazalardan Gelen Mesajlar Nasıl Engellenir?

Deus Mortuorum

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523300818
Bazı siyasi partilerden, pizza restoranlarından, kampanya mesajları atan mağazalardan ve hiç gitmediğim halde(Manisa'da yaşıyorum) Karabük Belediyesinden bile mesajlar geliyor. Telefonum Galaxy S8. Numaralardan gelen mesajları engelleyebiliyorum ama bu partilerin vs. numarası çıkmadığından (Örn. ... PARTİSİ, ... PİZZA, KARABÜK BLD. başlığıyla mesaj geliyor) bunları engelleme seçeneği çıkmıyor. Bu mesajları almak istemiyorum. Kurtuluşum var mı? :confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sazak GSM (B217) : sazakgsm.com.tr
Ayaz GSM (B250) : smsvitrini.com
Asya SMS (B214) : asyasms.com.tr
Burdan şikayet formu doldurursaniz numaranizi kara listeye alacaklardir.

Kelime filtrelemesi yapabilirsin.
Örn: BLD, belediyesi, belediye, parti, partisi gibi.
Bunu denedim ama yine de mesaj geliyor.
Sazak GSM (B217) : sazakgsm.com.tr
Ayaz GSM (B250) : smsvitrini.com
Asya SMS (B214) : asyasms.com.tr
Burdan şikayet formu doldurursaniz numaranizi kara listeye alacaklardir.
Sitelerin 2'sine ulaşamadım sadece Ayaz GSM'e girebildim orada da gelen numarayı istiyor formda ama bende numara gözükmüyor sadece mesaj başlığı var.
Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi
e-devlet şifreniz varsa bu siteye girip şikayette bulunun. Cezayı yedikten sonra akıllanıp başkalarına da göndermezler.
Burada da mesaj gönderen numarayı istiyor ama numarası gözükmüyor bende sadece büyük harflerle başlık var.

Seçim dönemi epey siyasi mesaj geliyordu. Hat değiştirdim sıfır hatta bile geliyordu. B*** kodu hangi firmaya aitse o firmaya ulaşıp söylüyordum mesaj istemediğimi, kim atıyorsa mesajı bildirip listeden çıkarttırıyolardı. Ancak Turkcell'den gelen siyasi mesaj üzerine Turkcell'i aradığımda müşteri hizmetleri böyle bir uygulamalarının olmadığını engellemenin mümkün olmadığını söyledi. İsmini aldım telefonu kapattım 5dk sonra tekrar aradı aynı kişi. "Kapattıktan sonra araştırdım Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi var ordan şikayet edin başka bir yolu yok siyasi mesajlar için." dedi. Şikayet etmiştim seçimlerden 2 hafta evvel ancak hala "Yeni Kayıt" durumunda :) O yüzden boşuna şikayet etmeyin siyasi mesajları atanları ilgilenilmiyor. Diğerlerine de @LosPepes 'ın dediği gibi siteleri ya da direk telefonları üzerinden ulaşınca hallediyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı