Sırt ve bel kaslarını geliştiren en iyi hareketler hangileridir?

Wei Shen

Centipat
Beldeki omurga çizgisinin sağ ve sol kaslarının belirgin bir şekilde ortaya çıkması ve yüksek kas kütlesi kazanması için hangi pozisyonları tavsiye edersiniz? Siz nasıl çalışıyorsunuz? Etkisini görüp bunu dene diyeceklerin yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkürler.

Ağır bi dumble yi göğüs hizanda tutarak aşağı indirmeden açma hareketleri içten dışa deneyelim. 2. Setten sonra sırtında yanma oluşur, ve tesirli olduğunu keşfedersin. Kendi fikrim diğer yol ise, halteri geriye doğru sırtın boşta kalıp kendini kastırarak yapman. Diğer yöntemler klasik sen bilirsin dene bi.

Beldeki omurga çizgisinin sağ ve sol kaslarının belirgin bir şekilde ortaya çıkması ve yüksek kas kütlesi kazanması için hangi pozisyonları tavsiye edersiniz? Siz nasıl çalışıyorsunuz? Etkisini görüp bunu dene diyeceklerin yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ağır bi dumble yi göğüs hizanda tutarak aşağı indirmeden açma hareketleri içten dışa deneyelim. 2. Setten sonra sırtında yanma oluşur, ve tesirli olduğunu keşfedersin. Kendi fikrim diğer yol ise, halteri geriye doğru sırtın boşta kalıp kendini kastırarak yapman. Diğer yöntemler klasik sen bilirsin dene bi.
Açma hareketini deneyeceğim, teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Savaş hocayı biliyorum, bu videosunu görmemiştim. Yarım kastırma hareketini biliyordum ama yapmıyordum iyi hatırlatma oldu.

Deadlift. Uzun süredir fitness yapmamama ragmen en belirgin kaslar sırtımda. Bunda deadliftin cok etkisi var.
Ek olarak sadece sirt degil, kalca ve bacak kaslarını da güzel geliştiriyor.

Son düzenleme:
Sen sen ol o bele haddinden fazla ağırlık bindirme. Normal devam et, fıtık olursan çok pişman olursun.

Anladığım kadarı ile üçgen vücut diye tabir edilen şekilde kas yapmak istiyorsun. Bunun için lats (latissimus dorsi) adı verilen kas grubu hareketlerine bakman lazım. ExRx.net : Back Exercises
Burdaki hareketlere bakabilirsin.

Dosya Ekleri

• paint.jpg
    paint.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 41
Anladığım kadarı ile üçgen vücut diye tabir edilen şekilde kas yapmak istiyorsun. Bunun için lats (latissimus dorsi) adı verilen kas grubu hareketlerine bakman lazım. ExRx.net : Back Exercises
Burdaki hareketlere bakabilirsin.
Üçgen vücut yapmayı sormuyorum, zaten sırt çalışınca vücut üçgen oluyor doğal olarak. Sırtın daha aşağı bölgeleri az gelişiyor. Ama anatomiye bakınca dediğin gibi (latissimus dorsi) kaslarını geliştirmekten ötesi yok gibi gözüküyor. Bu bölge sadece kanatları ve üst sırtı geliştiriyor.
Sen sen ol o bele haddinden fazla ağırlık bindirme. Normal devam et, fıtık olursan çok pişman olursun.
Bende bele fazla ağırlık bindirmeden bel kaslarını nasıl geliştiririm diye soruyorum. Teşekkürler. Bu arada konu kapanabilir, bu bölgeyi geliştirmede 2-3 hareket dışında alternatif yokmuş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı