SIS Mirage oyun performansı

Anıl Celep

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar, sırf bu konuyu açabilmek için az önce foruma kayıt oldum. Şöyle ki, Casper marka dizüstü bilgisayarım var, sistem özellikleri;

• Pentium Dual-Core T4400 2.20GHz İşlemci
  • SIS Mirage +3 256MB |Shader Model 2.0|DX9 Grafik Kartı (Güncel)
  • 2GB RAM (1.7GB Olarak görüyor, nedenini bilmiyorum)
  • Windows XP Professional

Sorunum ise, sistem gereksinimlerimin yettiği oyunları bile açmıyor, açtığı oyunları 15 - 20 FPS'de oynayabiliyorum. League of Legends'de 2 FPS veriyor, çoğu oyunda çevre yahut objeler, beyaz, pembe, siyah, düz renk olarak görünüyor. Örnek vermem gerekirse Delta Force adlı oyunda gökyüzüne yada yere bakarken 60+ FPS, tam karşıma bakarken maksimum 40 FPS alıyorum. Oyunun önerilen sistem gereksinimleri, benim sistem özelliklerimden düşük olmasına rağmen böyle. 64MB Ekran kartı isteyen oyunlarda bile donma, takılmalar yaşıyorum (örn: Swat 1-2)

Ne kadar uğraştıysam bir çözüm bulamadım, son şans olarak burayı deniyorum artık :) Bakalım çözülebilecek bir şey mi.

Okuduğunuz için teşekkür ederim!

Selam Anıl. O sisteme Windows 7 kurulmazdı zaten, iyi yapmışsın.

Öncelikle, SIS Mirage 3, yeryüzünün en berbat grafik kartıdır. Ki Windows 8'de sürücü desteği yoktur. RAM'in 256 MB'ını işte bu işgal eder.
Hiçbir oyunu oynayabileceğini sanmıyorum. Sanırım değiştirme vaktin gelmiş.

Abisi bu laptop tek kelimeyle Çöp. Sis Mirage dünyanın en yavaş ekran kartıdır. Hiçbir çözüm yok. Windows 8 de kurma bu alete çünkü Windows 8 için sürücü yapılamıyor Sis ekran kartına :)

Alırken ucuza kaçmışsın, şimdi ceremesini çekiyorsun. Casper, ucuz etin yahnisi. Bak bu çok iyi oldu. Remsi Casper sloganımız olsun :)

Abisi bu laptop tek kelimeyle Çöp. Sis Mirage dünyanın en yavaş ekran kartıdır. Hiçbir çözüm yok. Windows 8 de kurma bu alete çünkü Windows 8 için sürücü yapılamıyor Sis ekran kartına :)

Alırken ucuza kaçmışsın, şimdi ceremesini çekiyorsun. Casper, ucuz etin yahnisi. Bak bu çok iyi oldu. Remsi Casper sloganımız olsun :)
O ucuz etten bende de var foxcoon Chipsetli Sis vga :D standart kullanımlar için yetiyor. Oyun için zaten yapılmış bişey değil bu kartlar, pc çalışsın görüntü versin o kadar :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı