"Şişirilmiş Balon" dediğiniz şeyler

Supra neden overrated mesela? :D 15 yaşındaki gençlerin fanlığından bahsetmiyorum. Aracın piyasa değeri de uçuk malum. Neden overrated? Neye dayanarak? :D

Toyota, dünyanın en çok satan ve prim yapan firması. Supra, 70'li yıllarda gündelik spor otomobil olarak paletten indi ve yollarda kullanıcısı ile buluştu. Aslında ilk etapta ismi "Celica" idi neyse o ayrı konu... Efsane olan A80 kasa kodu ile bilinen Toyota Supra 1993 yılında üretilmeye başladı. Sanırım sizin abartılıyor dediğiniz araba 1993 - 2002 yılları arasında üretilen model olsa gerek. Zira diğerlerini bilmediğiniz aşikar.

Supra sevenlerin büyük bölümü 2JZ olarak adlandırılan ve RB26 (GTR R34) dönemlerinde üretilen motor için seviyor. Neden? Öldürebilene aşk olsun. Civata sıksanız HP fışkırıyor. Teknolojisi RB26 dan daha düşük ama daha dayanıklıdır. Modifiye için üretilmiş desek yalan olmaz. Bu bağlamda az kesim tasarımı için seviyor ki göreceli olarak günümüz bütün araçlarından daha güzel tasarıma sahip olduğunu düşünmekteyim ben de...

Ayrıca 2JZ'ler Toyota Mark II' larda da kullanılmıştır. :)

Japonların kusursuzlukları ve dayanıklılığı ile birleşince de genel bir olguda halen Toyota Supra' yı görüyoruz.

Bu bağlamda neyi övelim? Çıktığı yılı bırakın halen günümüzde bile dayanıklı motor ve yürüyen aksamlı olan Supra'yı mı yoksa sizi mi hocam? 🤢

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bak illa diyorsun ki aç ağzını yum gözünü. Ben de Supra'yı severek Overrated olmadığını düşünen bir yorum yazmışım sen de üç beş bir yerden duyduklarınla gelip caz yapıyorsun. Bu dediklerini Youtube'da iki videoda öğrenirsin zaten. Aşağıdaki yorumlarda da Supra ile ilgili olumlu yorumlar yaptım. Önce okuduğunu anla sonra gelip yorum yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bak illa diyorsun ki aç ağzını yum gözünü. Ben de Supra'yı severek Overrated olmadığını düşünen bir yorum yazmışım sen de üç beş bir yerden duyduklarınla gelip caz yapıyorsun. Bu dediklerini Youtube'da iki videoda öğrenirsin zaten. Aşağıdaki yorumlarda da Supra ile ilgili olumlu yorumlar yaptım. Önce okuduğunu anla sonra gelip yorum yap.
Hocam siz ağzınızı açın, gözünüzü de yumun. Size hayatta başarılar dilerim. :)

Karşınızdaki kişinin kim olduğunu bilmeden "zıpzıp" gibi argo argümanlarda bulunmanız sizin ne kadar eğitimli ve statü sahibi olduğunuzu gözler önüne sermektedir.

"Yanlış anlaşılmışım ironi yaptım" demek bu kadar zor olmasa gerek. :) Anında defansif kavga çıkartmaya yer arıyorsunuz. :)

Nohut dürüm.

Bu ne? Karbonhidrat arası karbonhidrat?
Evde bunu yemek diye önüme koysalar hakaret olarak kabul ederim, millet "hmm lezzet bu lezzet" diyerek Gaziantep'e gidip bunu yiyor.

Eki Görüntüle 1282047
En sevdiğim kahvaltı yemeğe nasıl hakaret edersiniz ulaa!!!!

@R.B.D bana daha ilk mesajında kullandığın kelimeyi hatırlatayım:

1643128794787.png

Kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorsan kullanma. Biliyor da kullandıysan sana gösterecek saygım yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı