Sistem açıkken HDD yeniden başlama sesi

@clickclakbum,
HD Tune testi ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
HD Tune testi bende yapmak istedim fakat test error veriyor.
Laptop mu? Laptop ise o ses DVD kısmından geliyordur. Tabi DVD kısmı varsa. Bende şüpheleniyordum. DVD kısmından geldiğini anladım.
Laptop değil, DVD kısmı var fakat iki gün önce bilgisayar geldi ve tamircide DVD kablolarının çıktığını gördüm ve ardından hemen taktık. DVD yana bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Zaten DVD den gelse oyunlarda biran neden donma olsun ki? HDD bir sıkıntı var attığım sslerdede gözüktüğü gibi.

Bad Sector olup olmadığına emin olun, Bad Sector ise o Sector'leri kapatın ve en kısa zamanda yeni disk almaya bakın.
Şimdi bu sectörleri kapatırsam sorun ortadan kalkar mı?

Son düzenleme:
Gerçekten bad sector nasıl kapatılır ki? Benim bilgisayar dün 5 dakikada açılıp kendine gelme sürecindeydi bugün ise 30 saniyede açıldı ve anında kendine geldi, hiçbir yavaşlık yok. Günden güne farklılık gösteriyor ve hiçbir şey anlamıyorum...

Şimdi deneyeceğim. Genelde bilgisayarı kullanırken bilgisayarda internet falan yavaşlıyor ya da bazen donuyor. Bilgisayar gelmeden birinci gün gta 5 indirip 50 fps donmadan harika bir şekilde oynadım ikinci gün HDD sorun çıkarttığı gün bilgisayarda bir yavaşlık yoktu bir anda mavi ekran verdi tekrardan açıldı ve gta 5 girmek istedim. Ardından olan HDD oldu.
Kısmi olarak evet ama yeniden çıkma ihtimali var ve (100 MB gibi olur) HDD’nin kullanılabilir alanı azalır.
Kanka Bad Sector yapmak bu sorunu çözer mi? SS'teki sorun yüzünden oluyor.
Kısmi olarak evet ama yeniden çıkma ihtimali var ve (100 MB gibi olur) HDD’nin kullanılabilir alanı azalır.
Kanka Bad Sector yaptım fakat değişen bir durum yok, yine aynı donmalar ve yine ss'teki sorun hala devam ediyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    2,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Çözüm buldun mu ? Bende de demin oldu yani sistemde donma vb. şey yok ama mesela yayın açmıştım arkadaşa ve kapattım, sonra oyuna tıklarken yeniden başlama sesi geldi. Ama sistemde bir sorun yok.
Şimdi deneyeceğim. Genelde bilgisayarı kullanırken bilgisayarda internet falan yavaşlıyor ya da bazen donuyor. Bilgisayar gelmeden birinci gün gta 5 indirip 50 fps donmadan harika bir şekilde oynadım ikinci gün HDD sorun çıkarttığı gün bilgisayarda bir yavaşlık yoktu bir anda mavi ekran verdi tekrardan açıldı ve gta 5 girmek istedim. Ardından olan HDD oldu.

Kanka Bad Sector yapmak bu sorunu çözer mi? SS'teki sorun yüzünden oluyor.

Kanka Bad Sector yaptım fakat değişen bir durum yok, yine aynı donmalar ve yine ss'teki sorun hala devam ediyor.

Geri
Yukarı