Çözüldü Sistem açıldığında "Başlangıç Onarma" ekranı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrea4

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung m2 ssd
Ekran kartı
Gtx1050
İşlemci
i7
Bilgisayarı açarken otomatik onarma devreye giriyor. Kaç gündür uğraştım ama çözüm bulamadım. Boş bir USB taktım, gelişmiş seçeneklerden USB ile çalıştır dedim, PC açıldı ama her açıldığında otomatik onarma devreye giriyor ve ben diğer yöntemle açabiliyorum PC'yi. Sebep veren dosya PC'nin içinde yok virüs programı ile taradım bir şey yok. Guncellestirmeleri yaptım, PC açıldığında hiçbir akşama yok ama açılırken eziyet ediyor.

Screenshot_20220605-215641_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onun SATA ile güç kablosunu çek öyle açmayı dene bakalım ne olacak? Geçmişte yaşadığım bir sorun vardı ona benzettim şu an da. Bu şekilde direk açılırsa: Sonra HDD'yi tak USB ile aç PC'yi sonra HDD'yi formatla sorunun çözülecektir. Ben bu şekilde çözmüştüm.
Onun SATA ile güç kablosunu çek öyle açmayı dene bakalım ne olacak? Geçmişte yaşadığım bir sorun vardı ona benzettim şu an da. Bu şekilde direk açılırsa: Sonra HDD'yi tak USB ile aç PC'yi sonra HDD'yi formatla sorunun çözülecektir. Ben bu şekilde çözmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Akşam deneyeyim yazayim
Hocam bir de ben kasayı açtığım da anakartin üzerinde oksitlenme vardı o ileri de ne gibi bi sorun oluşturur ve çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• 20220602_234928.jpg
    20220602_234928.jpg
    138,4 KB · Görüntüleme: 28
O konu hakkında teknik bir bilgiye sahip değilim.

Denedin mi çözüm oldu mu?

Hocam dediğinizi anca yapabildim. Çıkardım hard diski sıkıntısız açıldı bilgisayar.

şimdi içindekileri harici harddiske aktaracağım daha sonra nasıl format atacağımı da söyler misin. 2ye bölmüştüm onların her ikisini de biçimlendirmem mi gerekiyor sadece.

Bu konuda anlatılmış.(8. Yazıda)

Not: Harflere dikkat et içi bilgi dolu olanı formatlama.

Hocam dediği gibi formatladim diski yeniden baslattigimda görseldeki ekran geldi

Muhtemelen diske biçimlendirme yapıp harf atamada yanlış bir şey yapmış olmalıyım, araştırdigim da bu hatayı söylediğimle alakali çözümler tavsiye etmişler ama onlar da win7 win10 uymuyor

Dosya Ekleri

• 20221206_210225.jpg
    20221206_210225.jpg
    144,2 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Geri
Yukarı