Sistem açıldığında Steam otomatik olarak açılmıyor

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar iyi akşamlar. Steam ayarlarında Windows başladığı zaman Steam'in otomatik olarak açılmasını sağlayan ayar açık. Görev yöneticisinin başlangıç kısmında da halihazırda etkin halde bulunuyor. Teknik olarak başlangıçta açılmasını engelleyen herhangi bir unsur yok. Fakat açılmıyor ve bu biraz sinirimi bozdu. "Sistem açılınca kendin manuel olarak aç işte. Eline mi yapışır?" Diyebilirsiniz ve haklısınız da. Fakat bu sorunun nedenini merak ediyorum ve çözmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arama kısmına ''msconfig'' yazıp hizmetler bölümünden ''Tüm Microsoft hizmetlerini gizle'' bas. Steam Client Service'' tikini aç. Sorunun çözülmezse başka bir çözüm sunabilirim.

Görev yöneticisinde başlangıç sekmesinden kontrol edebilirsiniz.
İlginiz için teşekkürler fakat yazıda da belirttiğim gibi. Orada etkin olarak görünüyor.
Arama kısmına ''msconfig'' yazıp hizmetler bölümünden ''Tüm Microsoft hizmetlerini gizle'' bas. Steam Client Service'' tikini aç. Sorunun çözülmezse başka bir çözüm sunabilirim.
Tikini aç derken tam anlamadım. İşaretle diyorsanız zaten işaretli durumda. Tik hali hazırda var zaten.

Hocam sistem belkide tam olarak kapanmayıp acaba uyku moduna falan mi giriyor? Her yerde açıksa neden açılmasın. Steamı silip tekrar kurun diyeceğimde saçma mı olur bilemedim.
İşte ben de onu sorguluyorum. :) Uyku moduna falan girmiyor direkt kapatıyorum. Ayrıca Epic Games Launcher, Discord, Spotify gibi uygulamalar başlangıçta sorunsuz bir şekilde açılıyor. Sadece Steam açılmıyor.

İşte ben de onu sorguluyorum. :) Uyku moduna falan girmiyor direkt kapatıyorum. Ayrıca Epic Games Launcher, Discord, Spotify gibi uygulamalar başlangıçta sorunsuz bir şekilde açılıyor. Sadece Steam açılmıyor.
Silip tekrar kurun yüksek ihtimalle düzelecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı