Çözüldü Sistem açılırken beyaz ışık yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Realtione

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16x2 3600 CL18
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro & 970 Evo
Ekran kartı
Aorus Xtreme 3080Ti
Anakart
Asus Tuf Z690
İşlemci
i7 12700kf
Merhaba, sistemim 12700 / Z690 TUF / Aorus 3080 Ti. Bir süredir iki monitörle kullandığım sistem (bir DP bir HDMI olmak üzere) arada sistem rebootlanınca (özellikle otomatik Windows Update sonraları) bu sorunu yansıtıyordu ancak kabloları çıkarıp sistemi bootlayıp sonra tekrar kapatıp kabloları takarak kullanabiliyordum. Bugün itibariyle şehir değiştirdim ve tek monitörüm var. Monitör ve kablolarda problem yok. Ekran kartının LED ekranı ve RGB'si aktif, RAM'lerin, klavye-mouse'ın RGB'si aktif. Fanlar aktif. GPU üzerindeki her üç slotu, monitör üstündeki farklı 2 slotla kombinasyonlar kurarak 2 HDMI ile denedim ama nafile. İşlemci KF olduğu için maalesef anakarttan görüntü almayı da deneyemiyorum. Sıkıntı ne olabilir? Bir yandan da aciliyeti var ve sorunun kökü ne kadar komplike merak ediyorum.

9DF50D93-E882-4FAE-8C1C-C46DFD8B70EA.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun ekran kartı ile ilgili, başka bir konuda bu yolu gördüm işe yarar mı bilmiyorum bir şans verin. Bilgisayarı kapatın, fişten çekin, güç kaynağını kapayın, ekran kartını çıkartın. Sonrasında sisteminizi tekrar çalıştırın. Ekran kartı olmadığı için tekrar beyaz uyarı ışığı yanacaktır. Tekrar bilgisayarı kapayıp, fişten çekin, güç kaynağını kapayın ve ekran kartını takın. Sisteminizi yeniden başlatın.
Sorun ekran kartı ile ilgili, başka bir konuda bu yolu gördüm işe yarar mı bilmiyorum bir şans verin. Bilgisayarı kapatın, fişten çekin, güç kaynağını kapayın, ekran kartını çıkartın. Sonrasında sisteminizi tekrar çalıştırın. Ekran kartı olmadığı için tekrar beyaz uyarı ışığı yanacaktır. Tekrar bilgisayarı kapayıp, fişten çekin, güç kaynağını kapayın ve ekran kartını takın. Sisteminizi yeniden başlatın.

Çözüm
Dediğinizi uyguladım ve şu anda görüntü aldım. Gevşek bir bağlantı ya da PCI-e'de sıkıntı göremedim. İleride bu hata tekrar eder mi diye endişeleniyorum. Tek monitörle ciddi sıkıntı oluyor.

Dediğinizi uyguladım ve şu anda görüntü aldım. Gevşek bir bağlantı ya da PCI-e'de sıkıntı göremedim. İleride bu hata tekrar eder mi diye endişeleniyorum. Tek monitörle ciddi sıkıntı oluyor.
Ürünün garantisi var mı hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı